Naslovna Sport Zona Istok: Poraz „Sloge“, nova pobeda „Dunava“

Zona Istok: Poraz „Sloge“, nova pobeda „Dunava“

394
0

U 25. kolu Zone Istok prahovski „Dunav“ zabeležio je svoju 20. prvenstvenu pobedu nad ekipom babušničke „Lužnice“. FK „Sloga“ poražena od „Balkanskog“.

FK „Sloga“, Kobišnica

Fudbaleri „Dunava“ savladali su sa 4:1 u gostima u Babušnici domaću „Lužnicu“.  Seriju golova je i ovoga puta otvorio je u 42. minutu igre Milan Jakovljević, a u 50. minutu je  Dejan Bregovljanović  poveo „Dunav“ u vođstvo sa 2:0. Nikola Simonović, fudbaler „Lužnice“ u 61. minutu igre smanjio je razliku na 2:1, ali je iskusni Slađan Bogdanović već minut kasnije povećao razliku na 3:1. Na konačnih 4:1 utvrdio je Saša Kojić u 66. minutu utakmice koja je ocenjena kao prava prvenstvena.

Fudbaleri „Sloge“ su na svom terenu dočekali trećeplasirani „Balkanski“ iz Dimitrovgrada. Usud je hteo da, nakon dve vezane pobede, ovoga puta gol prime već u četvrtoj minuti zahvaljujući efikasnom Denisu Ivanovom. Do kraja meča oba su tima pokušala da izmene rezultat, ali i pored evidentnih šansi golova više nije bilo.

U ostalim utakmicama 25. kola pobede su zabeležili i BSK iz Bogovine nad pirotskim „Jedinstvom“ sa 4:2, Bor 1919 u gostima u Kladovu savladao je „Brodoremont“ sa 2:1, sokobanjski „Ozren“ je borsku Slatinu savladao u gostima sa 2:0, dok je „Đerdap“ u Zaječaru bio uspešniji od OFK 019 koga je dobio sa 2:1, a OFK „Knjaz“ je na svom terenu sa 1:0 porazio „Zvezdu“ iz Blata. Pirotski „Tanasko Rajić“ i belopalanački „Rajko Mitić“ su igrali bez golova.

U narednom kolu „Dunav“ će u Prahovu u subotu 14. maja od 17 sati ugostiti OFK Slatinu, dok „Sloga“ istog dana putuje u Sokobanju na duel „Ozrenu“. U subotu igraju i Zvezda – OFK 019, Đerdap – Tanasko Rajić, Balkanski – Brodoremont i Bor 1919 – BSK, dok u nedelju od 11 igra Jedinstvo – OFK Knjaz, a od 17 Rajko Mitić – Lužnica.

Na tabeli i dalje vodi „Dunav“ sa 63 boda, a prate ga „Tanasko Rajić“ sa 58, „Balkanski“ sa 51, „Đerdap“ sa 48 i OFK Slatina sa 44 boda.