Naslovna Sport Zona Istok: Pobeda „Hajduk Veljka“, poraz „Branika“

Zona Istok: Pobeda „Hajduk Veljka“, poraz „Branika“

1047
0

U 13. kolu Zone Istok fudbaleri „Hajduk Veljka“ savladali su na svom terenu ekipu zaječarskog OFK 019, dok je štubički „Branik“ poražen u Bogovini od ekipe BSK.

Na negotinskom stadionu ekipa „Hajduk Veljka“ zabeležila je ovog vikenda još jednu prvenstvenu pobedu ovoga puta nad zaječarskim OFK 019 sa 6:1, poluvreme 5:0.

„Hajduk Veljko“ je već u trećem minutu poveo sa 1:0 golom Mladena Radojevića, koji se i u osmom minutu upisao u listu strelaca još jednom.  Treći pogodak za negotinski tim postigao je Ivan Davidović u 24 minutu, četvrti Nemanja Jovanović u 32. a peti Aleksa Vujadinović u 39.

Nemanja Jovanović se i  u drugom poluvremenu upisao u listu strelaca pogotkom u 60. minuti, a gosti su uspeli da samo jednom zatresu mrežu „hajduka“ i to pet minuta kasnije, golom Vaska Manojlovića.

Nakon 13. kola „Hajduk Veljko“ je prvi sa 32 boda, dva više od pirotskog „Tanaska Rajića“, a čak sedam od trećeplasiranog „Balkanskog“ iz Dimitrovgrada i velikim šansama da osvoji jesenji deo šampionata.

Naš drugi predstavnik u ligi, „Branik“ iz Štubika u 13. kolu poražen je u gostima od ekipe BSK Bogovina rezultatom 2:0.

Iako sa 10 bodova, koliko ima i BSK i „Lužnica“ iz Babušnice, ali bolju gol razliku, „Branik“ je nazadovao na tabeli i trenutno je pretposlednji.

U 14. kolu „Hajduk Veljko“ u subotu 14. novembra putuje u Trgovište gde igra sa ekipom OFK „Knjaz“, dok će „Branik“ u Štubiku u nedelju, 15. novembra ugostiti pirotski „Senjak“.