Naslovna Sport Zona Istok: Nova pobeda kobišničke „Sloge“

Zona Istok: Nova pobeda kobišničke „Sloge“

307
0

U 23. kolu Zone Istok “Sloga” iz Kobišnice savladala je BSK iz Bogovine sa 3:0, dok su OFK 019 i “Dunav” iz Prahova igrali bez golova.

Kobišnička “Sloga” u 23. kolu Zone Istok oporavila se od poraza u prethodnom kolu kada ju je kladovski “Brodoremont” dobio sa 5:0 i ovoga puta na svom terenu dala sve od sebe.

Već u 15. minutu siguran je bio Marko Gavrilović koji je poveo tim na 1:0.  Do kraja poluvremena “Sloga” je uspela da održi rezultat i pored više šansi oba tima, a u drugom da zahvaljujući Ivanu Furnjigiću poveća razliku na 2:0.  Konačnih 3:0  nad ekipom BSK iz Bogovine, koja sa 23 boda zauzima 13. mesto na tabeli, postavio je Spasoje Maliković, jedan od najboljih strelaca kobišniščkog tima koji ove sezone debituje u Zoni Istok.

Izabranici Vladimira Lazića i Milutina Trujkića su ovom pobedom uknjiži nove pobede, premda su i dalje na pretposlednjoj poziciji sa 15 bodova, tri manje od sokobanjskog “Ozrena” .

U narednom kolu putuju za Bor gde ih čeka FK “Bor 1919”, koji je nakon poraza od OFK Slatine sa 1:0 pao na šestu poziciju.

Prahovski “Dunav” igrao je u Zaječaru sa OFK 019 bez golova i sa 57 bodova zadržao prvu poziciju. Drugo mesto na tabeli trenutno drži pirotski “Tanasko Rajić” sa 54 boda,  koji danas igra utakmicu 23. kola protiv “Ozrena”, dok je trećeplasirani “Balkanski” iz Dimitrovgrada koji je u gostima u Babušnici savladao Lužnicu sa 1:0 i trenutno ima 45 bodova.

U narednom kolu “Dunav” će na svom terenu ugostiti svog takmaca za viši rang, ekipu “Tanasko Rajić”. Utakmica se igra u subotu 30. aprila u Prahovu u 16 sati i 30 minuta.

Kladovski “Đerdap” je sa 6:1 savladao u Blatu poslednje rangiranu “Zvezdu” i popeo se do pete pozicije sa 42 poena, dva manje od četvrtoplasirane Slatine.

“Brodoremont”  i pirotsko “Jedinstvo” su u Kladovu sa 2:2 podelili bodove, a belopalanački “Rajko Mitić” je u Trgovištu savladao OFK “Knjaz” sa 3:1.

U narednom kolu ovog vikenda sastaju se i: Jedinstvo – Zvezda, Đerdap – OFK Knjaz, Rajko Mitić – OFK 019, Ozren – Lužnica, Balkanski – Slatina i BSK – Brodoremont.