Naslovna Sport Zona Istok: “Dunav” preuzeo prvu poziciju na tabeli

Zona Istok: “Dunav” preuzeo prvu poziciju na tabeli

395
0

U 22. kolu Zone Istok fudbaleri “Dunava” iz Prahova savladali su knjaževački “Knjaz” sa 2:0, dok je kobišnička “Sloga” u Kladovu poražena od “Brodoremonta” sa 5:0.

Fudbaleri “Dunava” na svom terenu izvojevali su pobedu nad ekipom “Knjaza” iz Knjaževca sa 2:0. Utakmicu je praktično već u petom minutu rešio Milan Jakovljević, kome je ovo bio i 26 gol u dosadašnja 22 meča, što ga stavlja i na čelo liste strelaca.  Rezultatsku razliku uvećao je na 2:0 Nemanja Radulović u 20. minutu.

Bila je ovo šesta uzastopna pobeda “Dunava”, kojom je ovaj tim izbio na prvo mesto tabele Zone Istok sa 56  bodova, dva više od pirotskog “Tanaska Rajića” koga je u ovom kolu sa 3:1 savladao “Radnički” iz Dimitrovgrada, zabeleživši petu uzastopnu pobedu.

Kobišnička “Sloga” poražena je u Kladovu od ekipe “Brodoremonta” čiji su joj strelci Ivan Živanović, Dušan Lazić, Nikola Šćekić i Petar Savović čak pet puta zatresli mrežu.

Na gostovanju u Pirotu kladovski “Đerdap” je sa 3:1 pobedio fudbalere “Jedinstva” . Zaječarski OFK 019 je na gostovanju u Sokobanji porazio “Ozren” sa 4:3, Bor 1919 pobedio je sa 3:1 na svom terenu ekipu “Lužnice” iz Babušnice, dok je belopalanački “Rajko Mitić” sa 7:2 porazio “Zvezdu” iz Blata, a četvrtoplasirana OFK Slatina sa 1:0 u Bogovini pobedila domaći BSK.

Tim iz Prahova, pretendent na povratak u viši rang, u narednom kolu putuje u Zaječar na duel sa OFK 019, dok će “Sloga” ugostiti BSK.

“Brodoremont” će u Kladovu ugostiti pirotsko “Jedinstvo”, OFK Slatina komšije FK Bor 1919, a OFK “Knjaz” “Rajka Mitića”. Sokobanjski “Ozren” putuje u Pirot na duel “Tanasku Rajiću”, a u ovu opštinu uputiće se i petoplasirani “Đerdap” koji igra protiv “Zvezde” iz Blata. Fudbaleri “Lužnice” će dočekati u Babušnici trećeplasirani “Balkanski” iz Dimitrovgrada.

Sve utakmice se igraju u subotu, 23. aprila od 16 časova i 30 minuta.