Naslovna Sport Zona Istok: „Dunav“ pobedio sa 9:0, „Sloga“ sa 4:2

Zona Istok: „Dunav“ pobedio sa 9:0, „Sloga“ sa 4:2

332
0

Prava goleada zabeležena je danas u 21. kolu Zone Istok sa čak 27 datih golova, od kojih su devet puta mrežu protivnika zatresli fudbaleri „Dunava“ iz Prahova.

“Zvezda” iz Blata nije uspela da na svom terenu pruži otpor fudbalerima prahovskog “Dunava”. Gosti su postigli čak devet golova od kojih je četiri dao Aleksandar Crvenković, dva Aleksandar Bogdanović, a po jedan Boško Ilić, Aleksandar Ilić i Milan Jakovljević.

Izabranici Mladena Stepanovića su tako poboljšali svoj skor datih golova na 64, sedam više od prvoplasiranog  “Tanaska Rajića”, naspram 17 primljenih, što je, u odnosu na pirotski tim za pet više. Obe ekipe su tokom ovog prvenstva zabeležile po 17 pobeda.

“Tanasko Rajić”  koji je danas u Boru savladao “Bor 1919” sa 4:0 i dalje zauzima prvu poziciju sa 54 boda, jedan više od Prahovljana.

I fudbaleri “Sloge” iz Kobišnice zabeležili su danas pobedu, drugu uzastopnu, a treću od početka prvenstva, ovoga puta savladavši pirotsko “Jedinstvo”, koje trenutno zauzima 11. mesto na tabeli sa 25 boda.

Prvi su sa 1:0 poveli Piroćanci golom Miloša Milojevića u 11. minutu, ali je Ivan Furnjigić iz “Sloge” u 28. minutu izjednačio na 1:1, a Nikola Vojinović u 58. poveo “Slogu” u vođstvo sa 2:1. Furnjigić je ponovo bio uspešan tri minuta kasnije, a zatim i u 83. minutu kada je “Sloga” zabeležila solidnu razliku i 4:1.  Milan Ivanović iz FK “Jedinstvo” je, međutim, tu razliku smanjio u 88. minutu na konačnih 4:2.

Pobede su danas na svom terenu zabeležili: OFK Slatina sa 2:0 protiv kladovskog “Brodoremonta”, “Lužnica”  iz Babušnice sa, takođe, 2:0 nad ekipom BSK iz Bogovine, OFK “Knjaz” iz Trgovišta kod Knjaževca nad sokobanjskim “Ozrenom” sa 1:0 i “Đerdap” u Kladovu nad belopalanačkim “Rajkom Mitićem” sa 2:0, dok je “Balkanski” iz Dimitrovgrada porazio u Zaječaru OFK 019 sa minimalnih 1:0.

U 22. kolu, ovog vikenda, “Dunav” će u subotu u Prahovu ugostiti OFK “Knjaz”, dok “Sloga” putuje u Kladovo na duel “Brodoremontu”.  U subotu, 16. aprila  od 16 sati i 30 minuta igraju i Ozren – OFK 019,  Balkanski – Tanasko Rajić, Bor 1919 – Lužnica i BSK – OFK Slatina.

U nedelju, 17. aprila od 11 sati sastaće se Jedinstvo – Đerdap, a od 16 časova i 30 minuta Rajko Mitić – Zvezda.