Naslovna Sport Zona Istok: Bodovi “Hajduk Veljku” i “Braniku”

Zona Istok: Bodovi “Hajduk Veljku” i “Braniku”

270
0

Ovog vikenda odigrane su utakmice 27. kola Zone Istok. Do kraja prvenstva još tri kola.

Negotinski „Hajduk Veljko“ savladao je u 27. kolu Zone Istok ekipu „Balkanskog“ iz Dimitrovgrada sa 2:0, poluvreme 0:0. U napetom duelu u kojem je sudijski trio: Bratislav Jović, Dušan Mitrović i Nikola Mladenović dosudio čak devet žutih i dva crvena kartona, prvo poluvreme prošlo je uz mnogo nerealizovanih šansi i nervoze oba tima.

Tek je u drugom domaćin poveo u 78. minutu igre golom Vladana Nikolića iz kaznenog udarca, a prednost uvećan na samom kraju utakmice u 90. minutu pogotkom Damira Ramadanija.

„Hajduk Veljko“ sada sa 21 pobedom, četiri nerešene utakmice i dva poraza, beži za dva boda od FK „Bor 1919“ koji, nakon pobede nad belopalanačkim „Rajkom Mitićem“ sa 2:1 u gostima, ima 65 bodova. „Balkanski“ je na trećem mestu sa 54, a pirotski „Tanasko Rajić“ na četvrtom sa 52 boda.

Pobedu u 27. kolu Zone Istok zabeležio je i štubički „Branik“ koji je u Leskovu savladao domaći „Polom“ sa 2:1. Oba tima su, međutim, ispod crte, na začelju tabele.

U ostalim utakmicama postignuti su sledeći rezultati:

• Jedinstvo (Pirot) – Lužnica (Babušnica) 2:1
  • OFK Slatina – Brodoremont (Kladovo) 5:2
  • Senjak (Pirot) – OFK 019 (Zaječar) 3:3
  • BSK (Bogovina) – OFK Knjaz (Trgovište, Knjaževac) 0:0
  • Đerdap (Kladovo) – Tanasko Rajić (Pirot) 0:0.

U narednom kolu u nedelju, 23. maja „Hajduk Veljko“ putuje u Zaječar gde će se sastati sa OFK 019, dok će „Branik“ ugostiti u Štubiku ekipu BSK iz Bogovine. Obe utakmice se igraju od 17 časova.