Zbog toga što je omogućio uživanje metadona svojoj sugrađanki, koja je ubrzo nakon toga preminula, policija je uhapsila Negotinca D.M. (40).
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Negotinu uhapsili su D. M. koga terete da je 30. juna ove godine u kući u kojoj živi dao deo svoje metadonske terapije S.K. (32) koja je ubrzo, nakon korišćenja, preminula.
U međuvremenu je nadležnima stigao obdukcioni nalaz i analize DNK veštačenja pa je D.M. uhapšen. Tereti se da je izvršio krivično delo omogućavanje uživanja opojnih droga.
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Negotinu, određeno mu je zadržavanje do 48 časova. Po isteku ove mere D.M. će, uz krivičnu prijavu, biti priveden tužiocu na saslušanje.