Naslovna Sport Super B liga: “Hajduk Veljko” slavio protiv “Metalca”

Super B liga: “Hajduk Veljko” slavio protiv “Metalca”

320
0

U 18. kolu Super B rukometne lige Istok – Zapad rukometaši „Hajduk Veljka“ savladali kraljevačkog „Metalca“ na svom terenu.

RK „Hajduk Veljko“; Foto: Zdenka Tomić

Zanimljivu utakmicu odigrali su negotinski rukometaši na svom terenu protiv „Metalca“ iz Kraljeva kojeg su na kraju meča dobili sa 31:29.

Domaćini su u prvim minutima krenuli silovito, ali su oko devetog minuta počeli da posustaju, što su Kraljevčani iskoristili i nametnuli tempo. Domaćin je u izrazito izjednačenom prvom poluvremenu uspeo da se konsoliduje, pa je „Metalac“ slavio minimalnom razlikom od 14:13.

U nastavku utakmice “Hajduk Veljko” je dodao gas, pa iako je “Metalac” pokušao da se “vrati”, plavo – beli to jednostavno nisu dozvolili i na kraju slavili sa 31:29.

Todor Radović, MVP; Foto: Zdenka Tomić

U našim redovima Pavle Cvijetić je ponovo opravdao titulu najboljeg strelca sa devet pogodaka, za njim i Nemanja Milenković sa sedam. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Todor Radović.

Najefikasniji u redovima „Metalca“ bio je Vučko Mrvović sa čak 14 golova.

„Hajduk Veljko“ je trenutno šesti na tabeli ss 18 bodova, koliko ima i „Topličanin“ ali sa nešto lošijom gol razlikom. I dalje vode „Rudar“ iz Kostolca sa 27, „Goč Merkur“ iz Vrnjačke banje sa 25 i aranđelovački „Šamot 65“ sa 24 boda.

U narednom kolu „Hajduk Veljko“ putuje u Veliku Planu gde će se sastati sa pretposlednjom „Moravom“.