Naslovna Sport Startovao prolećni deo prvenstva Zone Istok

Startovao prolećni deo prvenstva Zone Istok

562
0

Na startu prolećnog dela prvenstva Zone Istok oba naša predstavnika su poražena, „Hajduk Veljko“ na svom terenu, a štubički „Branik“ u gostima.

Kao i uvek kada su u pitanju dueli Negotinaca i Borana i utakmicu 16. kola Zone Istok, „Hajduk Veljko“  – „Bor 1919“ okarakterisala je oštra igra i uobičajena tenzija. Sudijska trojka u sastavu: Mladen Veselinović, Miloš Jocić i Janko Cvejić, svi iz Knjaževca, podelila je čak 10 žutih kartona, od kojih Negotincima četiri, a Boranima šest, plus crveni karton Miši Stamenkoviću, fudbaleru Bora, zbog ponovljenog bezobzirnog starta.

Borani su u prvom kolu prolećnog dela prvenstva utakmicu u Negotinu krenuli, čini se, ambicioznije, pa su već u 26. minutu zatresli „Hajduk Veljku“ mrežu golom Marjana Buzeja.

U drugom poluvremenu, u 78. minutu, Dušan Dimitrijević poveo je sa 0:2, a domaćini su priliku dobili pet minuta kasnije kada je rezultat na konačnih 1:2  utvrdio Predrag Njeguričić iz kaznenog udarca.

Kako je FK „Tanasko Rajić“ u derbiju kola u Pirotu sa „Senjakom“ pobedio sa 0:3 ova je ekipa preuzela vođstvo na tabeli sa 39 bodova, dok „Hajduk Veljko“ sa 36 drži trenutno drugu poziciju, a „Bor 1919“ sa 34 treću.

Naš drugi predstavnik u ligi, FK „Branik“ iz Štubika poražen je u borskoj Slatini sa 6:1 i trenutno je 13. na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i OFK „Knjaz“ iz knjaževačkog Trgovišta.

U narednom, 17. kolu „Hajduk Veljko“ putuje u Pirot gde će se sastati sa „Tanaskom Rajićem“ u utakmici od koje puno očekuju oba tima.

FK „Branik“ će na svom terenu dočekati „Jedinstvo“ iz Pirota. Obe utakmice se igraju u nedelju, 14. marta od 14 sati.