Naslovna Sport Srpska liga Istok: Poraz „Hajduk Veljka“, pobeda „Timočanina“

Srpska liga Istok: Poraz „Hajduk Veljka“, pobeda „Timočanina“

255
0

Nakon prošlonedeljne pobede nad leskovačkom „Slogom“ negotinski „Hajduk Veljko“ u 11. kolu Srpske lige Istok poražen je u Pirotu od ekipe „Radnički“ sa 3:0.

Ilustracija, pixabay.com

Sva ti gola fudbaleri „Radničkog“ postigli su u prvom poluvremenu. Prvi je mrežu „Hajduk Veljka“ zatalasao u 30. minutu Denis Ristov, pa opet 11 minuta kasnije. Samo dva minuta od drugog kola trebalo je Piroćancima da „Hajduk Veljku“ daju i treći gol, zahvaljući  Darku Stojanoviću.

Zahvaljujući pobedi nad našim timom „Radnički“ se popeo na šesto mesto tabele sa 18 bodova, koliko imaju i „Jedinstvo“ iz Paraćina i „Vlasina“ iz Vlasotinca, koji zauzimaju sedmo i osmo mesto.

Izabranici Bratislava Ninića i Saše Rajkovića trenutno su 13. sa sedam bodova, a novu šansu da povećaju skor imaju u Meševu protiv istoimene ekipe koja ima četiri boda više i dva mesta je ispred našeg tima. Utakmica se igra u subotu 30. oktobra u 13 sati i 30 minuta.

Drugi predstavnik istočne Srbije u Srpskoj ligi, ekipa „Timočanina“ iz Knjaževca koja je pobedom od 1:0 nad leskovačkom „Dubočicom“ ušla u prvih pet u ligi. Knjaževčani u narednom kolu putuju za Vranje gde će u subotu od 13.30 sati igrati protiv „Dinama“.