Naslovna Sport Srpska liga Istok: „Dunav“ poražen u gostima

Srpska liga Istok: „Dunav“ poražen u gostima

501
0

U četvrtom kolu Srpske lige Istok fudbaleri „Dunava“ poraženi su u Paraćinu od domaćeg SFS „Borac“.

Fudbaleri „Dunava“ nisu uspeli da u gostima, u Paraćinu, zabeleže novu pobedu. U duelu sa fudbalerima SFS „Borac“  slučaj je hteo da prvi gol postigne za domaćina Nemanja Lazić, bivši igrač „Dunava“ i povede „Borac“ sa 1:0. Danijel Zlatković uspeo je da u 39. minutu poveća gol razliku na 2:0, što je i bio krajnji rezultat prvog poluvremena. Uz nekoliko propuštenih prilika gosti su uspeli da golom Marka Dedijera smanje rezultat na 2:1, što je „Borcu“ na kraju donelo drugu prvenstvenu pobedu.

U narednom kolu „Dunav“ će u Prahovu u subotu 9. septembra od 16 časova ugostiti „Radnički“ iz Svilajnca trenutno poslednjeg na tabeli. Naš tim, inače, sa šest bodova deli sedmo i osmo mesto sa kruševačkim „Jedinstvom 1936“ koji trenutno ima bolju gol razliku.

Kladovski „Đerdap“ slavio je na svom terenu sa 1:0 protiv Žitorađe, dok je „Timočanin“ iz Knjaževca u Svilajncu protiv „Radničkog“ igrao nerešeno 1:1. U narednom kolu će svoje snage upravo odmeriti ova dva tima sa istoka Srbije. Utakmica se igra u Knjaževcu u nedelju 10. septembra od 16 časova.