Naslovna Sport “Slogi” i “Poletu” nove pobede

“Slogi” i “Poletu” nove pobede

330
0

Tokom vikenda odigrane su utakmice 26. kola Okružne lige Bor. Do kraja prvenstva još četiri kola.

FK “Sloga” Kobišnica – FK “Ključ” Podvrška; Foto: Igor Stajković

Četiri kola pre kraja prvenstva kobišnička „Sloga“ je praktično osvojila titulu. Ovaj tim koji od prvog kola vodi na tabeli i do sada ima 21 pobedu, jednu nerešenu utakmicu i četiri poraza, vodi sa 61 bodom, čak 12 više od drugoplasiranog Zlota, koji ima 49 bodova. Treće mesto sa 47 bodova dele trenutno Brestovac i Rudna Glava, dok bod manje ima Šarbanovac, 46.

U 26. kolu Okružne lige Bor FRK „Sloga“ je na svom terenu savladala „Ključ“ iz Podvrške sa 4:2, poluvreme 2:0.

Domaćin je poveo već u 22. minutu utakmice golom Ivana Furnjigića, pa sa 2:0 pogodkom Marka Gavrilovića u 40. minutu.

Gosti su u drugom poluvremenu golom Marka Papića smanjili rezultatsku razliku na 2:1, pa izjednačili u 72. minutu. Strelac i tog gola bio je Papić.

Četiri minuta kasnije, Marko Gavrilović poveo je „Slogu“ na 3:2, a na konačnih 4:2 čekalo se do 88. minuta kada je golom Alekse Ibrića „Sloga“  pobedila sa 4:2.

FK Urovica je u 26. kolu Okružne lige savladala sa 3:2 ekipu „Radničkog“ iz Klokočevca, dok je jabukovački „Polet“  sa 5:0 pobedio Bliznu.  „Mladost“ iz Karbulova je u gostima poražena sa 7:0 od ekipe Zlota, a BSK iz Bukovča sa 6:0 u Rudnoj Glavi od istoimene ekipe.

U narednom, 27. kolu u subotu, 29. maja „Polet“ gostuje borskom Brestovcu, dok će BSK ugostiti Urovicu. U nedelju, 30. maja „Sloga“ ide u Karbulovo na duel fudbalerima „Mladosti“. Sve utakmice se igraju od 17 časova i 30 minuta.