SFU „Rudar“ pobednik Okružne lige Bor: „Sloga“ četvrta

341
0

U poslednjem kolu sezone fudbaleri Urovice slavili pobedu nad „Radničkim“ iz Klokočevca, „Sloga“, Miloševo i „Polet“ poraženi.

Kobišnička „Sloga“, naš najbolje plasirani klub i jedini iz opštine Negotin, koji će igrati u Okružnoj ligi A, koja će od jeseni brojati 10 klubova, u poslednjem kolu sezone poražena je u borskom Brestovcu sa 2:1, poluvreme 1:1.

U listu strelaca za „Slogu“ upisao se Aleksa Ibrić u 14. minutu, a za Brestovac Dragan Stanković Dragan u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu, kao i Miloš Marković u 53. minutu.

U ovoj sezoni „Sloga“ je uknjižila 59 bodova, jedan manje od trećeplasiranog Šarbanovca, a dva manje od drugoplasirane Male Vrbice. Titulu pobednika Lige osvojio je majdanpečki SFU „Rudar 1934“ koji se u Okružnu ligu plasirao kao pobednik Opštinske lige Negotin.

FK „Sloga“ je zabeležila 19 pobeda, dva remija i devet poraza. Dali su 82, a primili 53 gola.

„Bilo je uzbudljivo, neizvesno do samog kraja, u zadnjem kolu smo poraženi, da nismo bili bi drugi. U globalu smo zadovoljni učinjenim i ponosan sam što će „Sloga“ u narednoj sezoni biti jedini klub koji će se takmičiti u Okružnoj ligi A. Predstoji nam pauza, pa prelazni period, a gledaćemo da se pojačamo kako bi spremno dočekali novu sezonu i, kao i dosad bili dostojni predstavnici opštine Negotin“, kaže Nenad Đorđević, predsednik FK „Sloga“ iz Kobišnice.

Fudbaleri Urovice u poslednjoj utakmici ove sezone slavili su sa 3:2, poluvreme 0:1 nad „Radničkim“ iz Klokočevca. Igor Jovanović iz „Radničkog“ prvi je poveo za svoj tim već u trećem minutu, pa su gosti do kraja poluvremena uspeli da održe rezultat.

Iako za FK Urovica ova utakmica nije bila rezultatski važna, u drugom poluvremenu su rešili da pokažu šta znaju, pa je Dušan Istodorović izjednačio u  47. minutu. Deset minuta kasnije, Igor Jovanović se ponovo upisao u listu strelaca i poveo na 2:1, ali je Miloš Stojadinović u 61. i 69. minutu svom timu obezbedio devetu prvenstvenu pobedu, nakon šest uzastopnih poraza.

„Polet“ se u Jabukovcu porazom od Rudne Glave sa 0:4, poluvreme 0:1, takođe, oprostio od Okružne lige. Golove za goste postigli su: Borivoje Lazarević u 42. minutu, Nemanja Radojković u 54. i  63. kao i Petar Bogdanović u 80. minutu.

FK Miloševo nije otputovalo u Bliznu, pa su domaćini slavili službenim rezultatom od 3:0.