Naslovna Sport Rukometašima „Hajduk Veljka“ u subotu gostuje „Mokra Gora“

Rukometašima „Hajduk Veljka“ u subotu gostuje „Mokra Gora“

243
0

Pobedom nad „Metalcem“ u Kraljevu, negotinski rukometaši, posle šestog kola, zasluženo su na drugom mestu tabele Super B rukometne lige Istok – Zapad.

Negotinski rukometaši dominirali su u susretu sa Kraljevčanima u šestom kolu Super B rukometne lige. Iako je domaćin imao blagu prednost na poluvremenu sa 14:12, rukometaši „Hajduk Veljka“ nisu dozvolili iznenađenje, već su u drugom poluvremenu nastavili da nižu golove završivši utakmicu sa pet razlike, 30:25 u svoju korist.

U redovima „hajduka“ dominirali su Stefan Jovanović sa 11 i Aleksandar Pavlović sa pet golova, a kod protivnika, Đorđe Gamber sa 12 golova. Za igrača utakmice proglašen je Nikola Stojanović, golman “Hajduk Veljka”.

Negotinski rukometaši su se ovom pobedom približili vodećem “Goč Merkuru” iz Vrnjačke Banje koji ima 12 bodova, dva više od našeg tima. Kraljevčani su treći sa osam bodova, koliko imaju i Priboj i “Vranje 1957”.

Iako ih je ova utakmica osokolila, Negotinci su, međutim, svu pažnju usmerili na naredno kolo i gostovanje starog rivala, ekipe “Mokra Gora” iz Zubinog Potoka, koja je prošlog aprila razbila “Hajduk Veljku” snove o plasmanu u najviši stepen takmičenja – Arkus ligu.

Sva je prilika da je u ovom duelu favorit upravo negotinski osnažen i pojačan tim koji suvereno grabi ka vrhu, mada je i “Mokra Gora”, trenutno pretposlednja na tabeli, tradicionalno neugodna ekipa, koja i te kako ume da iznenadi.

Muški rukometni klub “Hajduk Veljko” pozvao je svoju vernu publiku da im bude dodatni igrač i bodri ih sa tribina u subotu 5. novembra. Utakmica je zakazana za 19 časova.