Maju Marić Кonstandinović iz Negotina i Divnu Grujić iz Jabukovca koje su prvog dana 2019. donele na svet dečake Luku i Miloša posetio je danas sa svojim saradnicima i Vladimir Veličković, predsednik opštine Negotin.
Prvorođenom Luki, koga je 1. januara u 2 sata i 5 minuta nakon ponoći rodila Negotinka Maja Marić Konstandinović prvi čovek Negotina, Vladimir Veličković, darivao je novčanom čestitkom u visini od 49.901 dinar, kolika je visina prosečne mesečne neto zarade u Republici Srbiji.
Kako je 1. januara u 10 sati i 14 minuta svet ugledao još jedan dečak u negotinskom porodilištu, lokalna samouprava dodelila je novčanu čestitku u istoj vrednosti i dečaku Milošu i njegovoj mami, Divni Grujić iz Jabukovca.
Na negotinskom ginekološko-akušerskom odeljenju ovdašnjeg Zdravstvenog centra prošle godine rodilo se 189 beba, za 36 više nego u 2017.
Negotin je prošle godine dobio i trojke, prve posle više od četiri decenije, budući da su prethodne rođene 1977.