Naslovna Sport Poraz negotinskih rukometaša u Kuršumliji; u subotu duel sa drugoplasiranim Vranjem

150
0

U 10. kolu Super B muške rukometne lige Istok – Zapad, ekipa  negotinskog „Hajduk Veljka“ je sa samo jednim poenom razlike izgubila utakmicu na gostovanju u Kuršumliji.

Rukometaši „Kuršumlije“ na poluvremenu su imali čak sedam golova prednosti, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 18:11 u korist domaće ekipe.

Iako je ekipa „Kuršumlije“ imala prednost tokom čitave utakmice, „Hajduk Veljko“ je dobrom igrom u drugom poluvremenu uspeo da nadoknadi razliku ali, nažalost, ne i da zabeleži pobedu ili nerešeni rezultat, jer je meč završen rezultatom 31:30 u korist domaćina.

U ekipi „Hajduk Veljko“ naujspešniji strelac bio je Nikola Vujičić sa sedam golova, dok je gol manje zabeležio Pavle Cvijetić.

Za igrača utakmice proglašen je Predrag Pavlović iz RK “Kuršumlija“. U redovima ove ekipe je i najefikasniji strelac utakmice, kapiten Dušan Ilić sa 11 postignutih golova.

Ekipe „Hajduk Veljka“ i „Kuršumlije“ trenutno sa po 10 bodova zauzimaju peto, odnosno šesto mesto na tabeli, dok je prvoplasirana i dalje ekipa RK „Topličanin“ iz Prokuplja sa 20 bodova.

U narednom kolu, u subotu 4. decembra od 18 sati, rukometaši „Hajduk Veljka“ na svom terenu u negotinskoj Hali sportova dočekuju ekipu „Vranje 1957“. Vranjanci su trenutno na drugom mestu tabele i za domaću ekipu će ovo biti utakmica u kojoj će joj značiti podrška navijača i publike. Podsećamo, ulaz je slobodan.