Naslovna Sport Počela rukometna sezona: “Hajduk Veljku” prvi bodovi na startu Super B lige

Počela rukometna sezona: “Hajduk Veljku” prvi bodovi na startu Super B lige

466
0

Ovog vikenda počelo je takmičenje u Super B rukometnoj ligi. Negotinski rukometaši u grupi Istok – Zapad osvojili prva dva boda.

Rukometaši “Hajduk Veljka” u prvoj utakmici sezone savladali su na svom terenu ekipu Kuršumlije sa 27:25, poluvreme 13:9.

Negotinski tim, ove sezone pojačan sa sedmoricom standardnih igrača, od kojih publika iz ranijih “Hajduk Veljkovih” izdanja dobro pamti Zorana Đurkovića i Miloša Matovića.

Redove plavo-belih pojačali su i Stefan Jovanović, jedan od najboljih strelaca lige, Aleksandar Pavlović koji je došao iz “Dubočice 54”, Tomislav Trpković iz “Morave” iz Velike Plane i golman Predrag Pavlović koji je već na prvoj utakmici u dresu “Hajduk Veljka” opravdao poverenje i svojim sjajnim bravurama na golu osvojio titulu igrača utakmice.

Utakmica Kuršumlije i “Hajduk Veljka”, starih znalaca i večitih rivala, koji su i u ranijim sezonama bili u vrhu tabele, i jedni i drugi sa ambicijama za viši rang, pokazala je istu energiju kao i na ranijim susretima.

Smenjivala su se u vođstvu oba tima, ali je domaćin bio rešeniji da utakmicu okonča u svoju korist i od 16. minuta nije dozvolio gostima niti da pređu u vodstvo, niti da smanje previše razliku, završivši poluvreme sa 13:9.

I u drugom poluvremenu domaćin je nastavio da napreduje ali su gosti od 41. minuta igre nizom akcija pokušali da rezultatski priđu “Hajduk Veljko” izjednačivši u 45. minuti na 20:20. Oba tima su u tim trenucima pokazala, na zadovoljstvo prisutnih, sjajnu igru, ali je domaćin pojačao tempo i uspeo da održi malu prednost do kraja meča.

Posebno su se u redovima “Hajduk Veljka” istakli Nemanja Milenković sa osam pogodaka i Nikola Vujičić i Stefan Jovanović sa po pet, a u redovima Kuršumlije Nemanja Milutinović sa devet i Dušan Ilić sa pet golova.

U narednom kolu “Hajduk Veljko” putuje u Požarevac gde će se sastati sa rukometašima “Mladog radnika”. Utakmica se igra u nedelju 25. septembra od 18 časova.