Naslovna Sport Pobede „Branika“ i Urovice, remi „Poleta“ i „Sloge“, poraz Miloševa

Pobede „Branika“ i Urovice, remi „Poleta“ i „Sloge“, poraz Miloševa

515
0

Ovog vikenda odigrane su utakmice petog kola Okružne lige Bor. Nove pobede zabeležili fudaleri „Branika“ i Urovice, a bodove uknjižili i „Polet“ i „Sloga“. Miloševo poraženo u gostima.

FK „Branik“, Štubik

Fudbaleri štubičkog „Branika“ savladali su u Donjoj Beloj Reci ekipu „Nemetala“ sa 2:1. Strelac oba gola za „Branik“ bio je Slobodan Bogdanović koji je svoj tim doveo u vođstvo već u 9. minuti, a zatim, nakon što je Veljko Grinkić izjednačio na 1:1 u drugom poluvremenu, doveo „Branik“ do konačnih 2:1 i nova tri boda. Fudbaleri „Branika“, sa izuzetkom jednog remija u prošlom kolu, imaju četiri pobede i sa 13 bodova su prvi na tabeli. Slede ih sa bodom manje fudbaleri Urovice i Šarbanovca.

Urovičani su na svom terenu u ovom kolu bili uspešniji od Blizne koju su pobedili sa 3:2. Iako je ekipa Blizne prvo poluvreme završila u svoju korist zahvaljujući golovima Denija Lalića i Petra Delibašića, domaćin je dominirao drugi deo utakmice. Najpre je Miloš Stojadinović u 59. minuti smanjio razliku na 1:2, a šest minuta kasnije Nikola Ilić izjednačio na 2:2, da bi u 81. minuti ovog susreta Mladen Jovanović svom timu doneo pobedu i konačnih 3:2.

Kobišnička “Sloga” je u duelu sa Rudnom Glavom igrala nerešeno 2:2. Strelci za “Slogu” bili su Marko Gavrilović i iskusni Spasoje Maliković dok je za domaćina dva gola postigao Aleksandar Aleksovski. “Sloga” je napredovala na tabeli i trenutno je  peta sa sedam bodova i boljom gol razlikom od donjomilanovačkog “Poreča”, Rudne Glave, “Radničkog” iz Klokočevca, Krivelja i jabukovačkog “Poleta”. koji, takođe imaju po sedam bodova.

I “Polet” je podelio bodove u Donjem Milanovcu sa “Porečom” igrajući nerešeno 3:3. Strelac sva tri pogotka za domaćina bio je Vlada Miletić, a za jabukovački tim je Lazar Bojić dao dva gola, a Ivan Milošević jedan.

Miloševo je u petom kolu Okružne lige Bor poraženo u Maloj Vrbici sa 2:0, zahvaljujući golovima Gorana Jordačevića i Borka Tufajevića.

U ostalim utakmicama Šarbanovac je u Klokočevcu savladao „Radnički“ sa 5:3, Brestovac je sa 2:1 pobedio ekipu „Ključa“ iz Podvrške, a Krivelj je bio bolji od „Poloma“ iz Leskova kojeg je savladao sa 4:1.

U narednom kolu „Sloga“ će u Kobišnici ugostiti „Polom“, Urovica putuje u Šarbanovac, „Polet“ je domaćin „Radničkom“, „Branik“ „Poreču“, a Miloševo „Nemetalima.