Naslovna Sport Ovog vikenda bodovi „Dunavu“ iz Prahova i negotinskom „Hajduk Veljku“

Ovog vikenda bodovi „Dunavu“ iz Prahova i negotinskom „Hajduk Veljku“

233
0

Ovog vikenda nastavljeno je prvenstvo u Srpskoj ligi Istok i Zoni Istok utakmicama 30, odnosno 24. kola.

Fudbaleri prahovskog „Dunava“ u 30. kolu Srpske lige Istok porazili su u Vladičinom Hanu SFK „Moravu“ sa 2:1, poluvreme 1:1.

Naš tim u najbrojnijoj fudbalskoj ligi sa čak 20 timova, zauzima 12. mesto na tabeli sa 43 boda i solidnom šansom da ostane u Srpskoj ligi.

U narednom kolu koje se igra u sredu 28. aprila „Dunav“ će na svom terenu dočekati od 16 sati i 30 minuta ekipu OFK „Topličanin“ iz Prokuplja, koja je trenutno 16. na tabeli.

U 24. kolu Zone Istok fubaleri „Hajduk Veljka“ golom Darka Nikolića u 55. munutu, pobedili su u gostima ekipu borske Slatine sa 1:0, dok su fudbaleri „Branika“ izgubili u Štubiku sa 2:1 od trećeplasiranog „Tanaska Rajića“ iz Pirota.

I nakon ovog kola negotinski tim je zadržao prvo mesto na tabeli sa 60 bodova, četiri više od drugoplasiranog FK Bor 1919.

U narednom kolu, u subotu 1. maja FK „Hajduk Veljko“ će dočekati na svom terenu ekipu „Jedinstva“ iz Pirota, a „Branik“ putuje u Kladovo na duel „Đerdapu“, trenutno šestom na tabeli lige. Obe utakmice se igraju od 16 časova i 30 minuta.