Naslovna Sport Okružna liga: Nove pobede „Branika“, „Sloge“, Miloševa i Urovice

Okružna liga: Nove pobede „Branika“, „Sloge“, Miloševa i Urovice

471
0

U 13. kolu Okružne lige Bor nove bodove uknjižili su fudbalski klubovi „Branik“, „Sloga“, Urovica i Miloševo. Jabukovački „Polet“ poražen.

FK Miloševo

Nakon prošlonedeljnog poraza, prvog u polusezoni, fudbaleri „Branika“ nastavili su da nižu pobede savladavši u gostima pretposlednju Bliznu sa 3:1. Nakon što je Blizna golom Ilije Golubovića završila prvo poluvreme sa 1:0, „Branik“ je u nastavku utakmice konsolidovao redove.  U 63. minutu izjednačio je David Petrović, da bi sedam minuta kasnije Nemanja Ilić poveo sa 2:1, a u 85. minutu golom Slobodana Bogdanovića, štubički tim je pobedio sa konačnih 3:1.

„Branik“ je i dalje prvi sa 34 boda. Slede ga Mala Vrbica sa 31, Šarbanovac sa 29. i kobnišnička „Sloga“ sa 28 bodova.

„Sloga“ je, takođe, nastavila svoj pobednički niz, šestom uzastopnom pobedom i sa 6:0 slavila u gostima u Klokočevcu nad „Radničkim“. U listu strelaca ovoga puta upisali su se Vlastimir Antić, Nikola Vojinović, Vladimir Đorđević i Boris Milić po jednom, a Sead Durgut dvaput.

FK Miloševo je u selu Podvrška kod Kladova savladalo ekipu „Ključa“ sa 3:1. Domaćin je udarcem sa bele tačke poveo već u devetom minutu golom Marka Papića, ali su gosti uspeli da u 13. minutu pogotkom Danijela Stojanovića najpre izjednače, pa povedu na 2:1 u 24. minutu golom Zorana Milovanovića.  U drugom poluvremenu Milovanović je ponovo bio efikasan u 65. minutu. Tim iz Miloševa je trenutno šesto na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i Rudna Glava koja ima i bolju gol razliku.

FK Urovica je na svom terenu savladala donjomilanovački „Poreč“ sa 2:1, poluvreme 0:0. U redovima domaćina posebno su se istakli strelci Nikola Ilić  59. minutu i Viktor Stjanovski u 70, a kod gostiju Miloš Abdurahmanović u 65. minutu.

Jabukovački „Polet“ poražen je u Šarbanovcu sa 5:1, poluvreme 2:0. Strelac jedinog gola za naš tim bio je Lazar Bojić u 86. minutu, dok su se u listu strelaca domaćina upisali Saša Ivanov čak tri puta i po jednom Goran Trifunović i Stefan Veljković. „Polet“ je trenutno sedmi na tabeli sa 22 boda, šest više od „Nemetala“ i Urovice koji imaju po 16 bodova.

U narednom kolu u domaćem derbiju sastaće se u Kobišnici „Sloga“ i „Polet“, „Branik“ će ugostiti Šarbanovac, Miloševo Bliznu, dok Urovica putuje u Klokočevac gde će se sastati sa “Radničkim”.