Naslovna Sport Okružna liga Bor: Pobede „Branika“, Urovice, Miloševa i „Poleta“

Okružna liga Bor: Pobede „Branika“, Urovice, Miloševa i „Poleta“

434
0

U 22. kolu Okružne lige Bor ovdašnji klubovi ostvarili su dobre rezultate, a nove bodove uknjižili su fudbaleri „Branika“ iz Štubika, Urovice, jabukovačkog „Poleta“ i Miloševa.

FK Urovica; Foto: PRO Video Boban

Fudbaleri Urovice naprosto su dominirali u duelu sa Bliznom u 22. kolu Okružne lige Bor i pored želje oba tima da novim bodovima poboljšaju svoj položaj na tabeli. Ipak, više umeća i sportske želje pokazali su gosti iz Urovice, koji su se ovom pobedom domogli treće pozicije na tabeli.

Mrežu domaćina prvi je u 33. minuti zatresao Zoran Stević, koji je bio i strelac drugog gola za Urovicu 11 minuta kasnije. Na konačnih 3:0 na ovaj tim koji je u ovoj sezoni poprilično bio stabilan uspostavio je Filip Ivković u 72. minutu.

FK Urovica trenutno ima 39 bodova, koliko i „Nemetali“ iz Donje Bele Reke koji su u ovom kolu savladali BSK u Bukovču sa 4:2. Golove za borski tim postigli su: Slavoljub Apostolov u osmom i 13. minutu, Miloš Ristovski u 25. i Dalibor Mirković u 58. a za tim iz Bukovča David Mindić u petom i Nemanja Tomić u 40. minutu. Iako imaju jednu pobedu više od Urovice, „Nemetali“ su napredovali do četvrte pozicije, budući da Urovica ima bolju gol razliku.

FK „Branik“; Foto: Miroslav Ničić

Prvoplasirani „Branik“ iz Štubika je u Leskovu u duelu sa „Polomom“ slavio sa 2:1. Da je Bora Davidović u 10. minutu iskoristio penal razlika bi bila i veća, a i ovako su gosti prvi poveli sa 1:0 golom Uroša Lazića u 33. minutu. Ipak, u 44. minutu na 1:1 izjednačio Đorđe Munćan iz „Poloma“.

Tek u drugom poluvremenu, u 80. minutu golom Nemanje Ilića glavom tim iz Štubika je poveo sa 2:1 i rezultat uspeo da održi do kraja, zadržavši i prvu poziciju na tabeli sa 54 boda, jednim više od Zlota koji je sa 1:0 ovog vikenda pobedio Malu Vrbicu.

FK Miloševo; Foto: Borivoje Aranđelović

Fudbaleri Miloševa su zabeležili novu pobedu na svom terenu savladavši sa 3:1 ekipu „Poreča“ iz Donjeg Milanovca. Domaćini su poveli već u 22. minutu golom Predraga Spnulovića, da bi šest minuta kasnije efikasan bio i Gligorije Milovanović. U drugom poluvremenu Mario Jovanović je u 52. minutu smanjio rezultat na 2:1, ali je efikasno na 3:1 zaokružio Nikola Kurucić u 58. minutu. Tim iz Miloševa je ovom pobedom napredovao na tabeli do 11. mesta, sa 29 bodova koliko imaju i „Poreč“ i Šarbanovac, ali bolju gol razliku.

Pobedu je slavio i „Polet“ iz Jabukovca koji je na svom terenu savladao standardno dobar tim iz Rudne Glave sa 3:2, zahvaljujući ponajviše het-triku Marjana Furnjigića. Golom ovog iskusnog golgetera „Polet“ je već u devetom minutu poveo sa 1:0, a na 2:0 Furnjigić je povećao u 28. minutu. Tri minuta kasnije gosti su golom Borivoja Lazarevića smanjili razliku na 2:1, ali je Furnjigić sedam minuta nakon toga zadao i treći gol za Jabukovac. Do kraja meča nizale su se brojne šanse sve do poslednjeg minuta utakmice kada je na konačnih 3:2 utvrdio rezultat Ilija Šalarević, fudbaler Rudne Glave. „Polet“ je trenutno 14. sa 24 boda, koliko ima i „Polom“ iz  Leskova.

U narednom kolu ovog vikenda u nedelju 1. maja gledaćemo dva domaća derbija. U Štubiku će „Branik“ ugostiti „Polet“, a Urovica će na svom terenu dočekati Miloševo. BSK gostuje u subotu, 30. aprila Rudnoj Glavi.

U ostalim utakmicama, u subotu se sastaju se Poreč – Radnički i Šarbanovac- Mala Vrbica, a u nedelju Ključ – Zlot, Brestovac – Polom i Nemetali – Blizna.