Naslovna Sport Okružna liga Bor: Pobede „Branika“, „Sloge“, Miloševa i „Poleta“

Okružna liga Bor: Pobede „Branika“, „Sloge“, Miloševa i „Poleta“

585
0

U šestom kolu Okružne lige Bor predstavnici opštine Negotin izvojevali su četiri pobede i dali ukupno 15 golova. „Branik“ prvi, slede ga Šarbanovac, Urovica i kobišnička „Sloga“.

Dobre rezultate su ovog vikenda postigli negotinski fudbalski klubovi, članovi Okružne lige Bor. Štubički „Branik“ je pobedio donjomilanovački „Poreč“ minimalnim rezultatom od 1:0. Pobednički gol za „Branik“ postigao je u 34. minutu kapiten Slobodan Bogdanović. Tim iz Štubika je imao i nekoliko odličnih, ali neiskorišćenih šansi, ali je zahvaljujući svom kapitenu uknjižio nove bodove i sa 16 bodova učvrstio na prvom mestu. Sledi ga sa poenom manje Šarbanovac i Urovica koja ima 12 bodova.

Kobišnička „Sloga“ je u duelu sa „Polomom“ iz Leskova zabeležila svoju treću prvenstvenu pobedu, ovoga puta sa 4:1, poluvreme 2:0. Pobedničku seriju golova otvorio je iskusni Spasoje Maliković u 18. minutu utakmice, a nastavio Nemanja Jovanović u 39. pa u drugom poluvremenu Sead Durgut u 58. i Boris Milić u 66. Nova pobeda podigla je „Slogu“ na četvrto mesto tabele sa 10 bodova, koliko imaju i Mala Vrbica i Rudna Glava.

Poen manje ima FK Miloševo koje je u šestom kolu pobedom nad „Nemetalima“ iz Donje Bele Reke sa 4:3, takođe, zabeležilo treću pobedu u ligi. Fudbaleri Miloševa su u prvom poluvremenu vodili sa 3:0 zahvaljujući golovima Ivana Milivojevića, Nikole Kurucića i Milana Dragošana. I drugo poluvreme odlični je u 49. munutu otvorio Zoran Milovanović, da bi gostujući tim preuzeo inicijativu i golovima Aleksandra Veljkovića u 53. i 58. minutu, kao i Miloša Ristovskog u 89. smanjili razliku na 4:3.

Čak šest golova postigli su fudbaleri „Poleta“ igrajući u Jabukovcu protiv „Radničkog“ iz Klokočevca, koji je uspeo da dvaput zatrese mrežu domaćina. Jabukovčani su na svom terenu dominirali tokom ove utakmice i počev od gola Damjana Srbljaka u 37. minutu, preko pogodaka Marjana Furnjigića i Ivana Miloševića koji su dali po dva gola i Stefana Savića koji je uspostavio konačnih 6:2 u 77. minutu utakmice, diktirali i tempo i igru. To ih je dovelo do trenutnog osmog mesta, odmah iza Miloševa, a ispred Brestovca koji takođe ima devet bodova.

Urovica je u Šarbanovcu poražena sa 1:0, poluvreme 0:0 u duelu koji je obeležila uzavrela atmosfera, pa čak i udarac fudbalera i nesportsko ponašanje, zbog čega je sa obe strane isključen po jedan igrač, iz FB Šarbanovca zbog napada na igrača, a iz FK Urovica zbog drugog žutog kartona. Tim iz Urovice, međutim, nastavlja dalje i sprema se za lokalni derbi sa jabukovačkim „Poletom“ u nedelju, 2. oktobra.

„Sloga“ u nedelju putuje u Malu Vrbicu, „Branik“  u Klokočevac, dok FK Miloševo u subotu gostuje u Donjem Milanovcu ekipi „Poreča“. U ostalim utakmicama sedmog kola sastaju se Nemetali – Rudna Glava, Brestovac – Šarbanovac, Krivelj – Blizna i Polom – Ključ.