Naslovna Sport Okružna liga Bor: Novi bodovi za Miloševo

Okružna liga Bor: Novi bodovi za Miloševo

447
0

Jedna pobeda, jedan nerešen rezultat i tri poraza bilans su 17. kola Okružne lige Bor kada su u pitanju klubovi sa teritorije opštine Negotin.

FK Miloševo

Fudbaleri Miloševa savladali su sa 2:0, poluvreme 1:0 ekipu Blizne u 17. kolu Okružne lige Bor. Domaćini su poveli već u 17. minutu golom Zorana Milovanovića iz kaznenog udarca. Iako je sa obe strane bilo više prilika, FK Miloševo je svoju šansu ponovo iskoristilo u 71. minutu kada je Goran Pavlović povećao rezultat na konačnih 2:0.

Ovom pobedom FK Miloševo se popeo na 11. mesto tabele sa 20 bodova, koliko ima i jabukovački „Polet“, koji je pak nazadovao na tabeli zbog poraza od Male Vrbice sa 3:0. Već u narednom kolu tim iz Miloševa će se u subotu 26. marta sastati sa u Zlotu sa trenutnim prvakom lige i ekipom koja je ovog vikenda doživela svoj drugi prvenstveni poraz, od Rudne Glave sa 4:1, dok će Jabukovčani na svom terenu ugostiti ekupu Šarbanovca.

Štubički „Branik“ na gostovanju u Donjoj Beloj Reci izgubio je sa 2:1 od „Nemetala“ ali je sa 41 bodom, dva manje od Zlota, zadržao drugo mesto na tabeli. Šansu za novu pobedu imaju već u nedelju, 27. marta kada će u Štubiku ugostiti sedmoplasiranu Rudnu Glavu, tim koji često zna da rezultat preokrene u svoju korist.

Urovica je u duelu sa borskim Brestovcem podelila bodove, jer su oba tima igrala nerešeno 3:3. Brestovac je ovim rezultatom zadržao treće mesto na tabeli sa 31 bodom, a Urovica četvrto sa 29. U narednom kolu u nedelju tim iz Urovice putuje u Podvršku gde se sastaje sa ekipom „Ključa“.

Na gostovanju u Klokočevcu FK BSK iz Bukovča poražena je sa 2:0 od domaćeg „Radničkog“, a već u nedelju im dolazi na duel tim iz Male Vrbice.

„Poreč“ je u Donjem Milanovcu sa 5:2 pobedio „Ključ“, a Šarbanovac sa 4:0 ekipu „Poloma“ iz Leskova. U narednom kolu sastaće se i Blizna – Radnički, Polom – Poreč i Brestovac – Nemetali.