Naslovna Sport Okružna liga Bor: FK “Branik” obezbedio titulu

Okružna liga Bor: FK “Branik” obezbedio titulu

634
0

Tokom vikenda odigrano je 28. kolo Okružne lige Bor. Naredno se igra u subotu, 11. juna.

Fudbaleri “Branika“ iz Štubika i pre kraja prvenstva u Okružnoj ligi Bor definitivno su osvojili titulu najbolje ekipe. Savladavši na gostovanju Malu Vrbicu sa 3:0 zabeležili su svoju 23. pobedu u Ligi i sa 72 boda od drugoplasiranog Zlota deli ih šest bodova.

Gosti su golom Milana Kraguljca u 33. minutu utakmice poveli sa 1:0 da bi David Petrović u 58. i 75. minuti doveo „Branik“ do nova tri boda.

Zlot je u 28. kolu Okružne lige petoplasiranu Urovicu dobio službenim rezultatom od 3:0, budući da gosti nisu otputovali na meč.

Miloševo je na svom terenu slavilo sa 3:2 protiv „Ključa“ iz Podvrške. Domaćin je poveo i 21. minuti golom Davida Srezojevića, da bi u drugom poluvremenu, u 55. minuti na 1:1 izjednačio Nemanja SavićZoran Milovanović je u 75. minuti igre iz kaznenog udarca povećao razliku na 2:0 da bi tri minuta kasnije na 2:2 izjednačio Gabrijel Tomislav Krstić.  Pobedu Miloševu doneo je svojim drugim pogotkom Zoran Milovanović minut pre kraja.

BSK  je u Bukovču savladao jabukovački “Polet” sa 3:1. Domaćin je golom Aleksandra Nedeljkovića u petom minutu utakmice poveo sa 1:0, da bi Mirko Nikolić iz jabukovačkog tima izjednačio na 1:1 u 20. minuti igre. Pobedu BSK-u izvojevao je Aleksa Ibrić sa dva gola koje je za tim iz Bukovča postigao u 40. i 80. minutu utakmice.

Donjomilanovački “Poreč” savladao je “Nemetale” iz Donje Bele Reke sa 5:4, a Šarbanovac Rudnu Glavu sa 6:1. U Klokočevcu su “Radnički” i Brestovac igrali nerešeno 1:1, dok je Blizna na svom terenu izgubila sa 1:2 od “Poloma” iz Leskova.

U 29. kolu u subotu 11. juna sastaće se: BSK – Zlot, Polet – Blizna, Polom – Miloševo, Branik – Šarbanovac, Nemetali – Urovica, Ključ – Radnički, Brestovac – Mala Vrbica i Rudna Glava – Poreč. Sve utakmice se igraju od 17 sati i 30 minuta.