Naslovna Sport Nova pobeda rukometaša „Hajduk Veljka“

Nova pobeda rukometaša „Hajduk Veljka“

391
0

U utakmici šestog kola Super B rukometne lige Istok – Zapad negotinski „Hajduk Veljko“ je, u nedelju, na svom terenu zabeležio još jednu ubedljivu pobedu. Pred 80 gledalaca savladana je ekipa RK „Metalac“ iz Kraljeva rezultatom 29:19, poluvreme 13:9.

Pavle Cvijetić sa trenerima obe ekipe i delegatom

Ovo je bila značajna utakmica za obe ekipe koje su međusobni susret imale u trenutku istog broja bodova na tabeli.

Osvajanjem dva nova boda „Hajduk Veljko“ je zadržao mesto u gornjem delu tabele, gde se, sa sedam bodova, trenutno nalazi na četvrtom mestu. Bod više ima ekipa RK „Priboj“, a na vrhu tabele, posle šest odigranih kola, sa 12 bodova su RK „Vranje 1957“ i RK „Topličanin“ iz Prokuplja.

„Ova utakmica i pobeda su nam vrlo važni. Od samog početka držali smo, da tako kažem, jako u odbrani. Mislim da je to ono što nam je donelo prednost na poluvremenu i presudilo da na kraju bude ovakav rezultat. Jednostavno, sa dobrom igrom u odbrani došao je i napad i to je to“, rekao je po završetku utakmice Pavle Cvijetić, igrač RK „Hajduk Veljko“.

Devetnaestogodišnji Pavle Cvijetić je bio i najbolji strelac, čak 10 njegovih golova završilo je u mreži Kraljevčana, što mu je na ovoj utakmici donelo i zvanje najboljeg igrača.

U ekipi „Hajduk Veljka“, Danijel Kostić je ovoga puta postigao četiri gola, a toliko je zabeležio i Milan Blagojević, najuspešniji strelac RK „Metalac“ iz Kraljeva.

U subotu 30. oktobra Rukometni klub „Hajduk Veljko“ putuje za Belu Palanku gde će u utakmici sedmog kola, čiji je početak najavljen za 19 sati, odmeriti snage sa ORK „Bela Palanka“.