456
0

Rukometaši „Hajduk Veljka“ u drugom kolu Super B rukometne lige Istok – Zapad pobedili u Požarevcu.

Negotinski tim odlično je započeo jesenji deo šampionata Super B rukometne lige Istok – Zapad zabeleživši dve pobede u prva dva kola.

Nakon što su na svom terenu prošle sedmice porazili uvek nezgodnu ekipu Kuršumlije, MRK „Hajduk Veljko“ je u drugom kolu slavio pobedu i u gostima, igrajući u Požarevcu protiv ekipe „Mladog radnika“.

Motivisani i rešeni da uknjiže nove bodove plavo – beli su od samog početka utakmice preuzeli vođstvo i iako se domaći ORK „Mladi radnik“ nije dao, uspeli da kontinuiranom dobrom odbranom i efikasnim napadom steknu prednost od pet gola na poluvremenu, 17:13.

I u drugom poluvremenu Negotinci su nastavili u istom tempu, dozvoljavajući domaćinu da im se na trenutke približi, a utakmicu su završili sa sedam razlike, 32:25.

U redovima „Hajduk Veljka“ dominirao je Nemanja Milenković sa sedam pogodaka, koji je proglašen i za igrača utakmice. Po pet golova postigli su Danijel Kostić, Miloš Matović i Aleksandar Pavlović, dok su se u „Mladom radniku“ istakli Boris Bojković sa osam i Uroš Pavlović sa sedam pogodaka.

„Hajduk Veljko“ sa dve pobede i četiri boda zauzima gornji deo tabele u grupi u kojoj su i „Goč – Merkur“ iz Vrnjačke banje, kraljevački „Metalac“, Bela Palanka i Vlasotince, koji takođe imaju po četiri boda.

U narednom kolu „Hajduk Veljko“ će ugostiti ekipu Vlasotinca. Utakmica se igra u subotu 1. oktobra sa početkom u 19 časova u negotinskoj Hali sportova.