Naslovna Sport Nova pobeda fudbalera “Hajduk Veljka”

Nova pobeda fudbalera “Hajduk Veljka”

265
0

U komšijskom derbiju 21. kola Srpske lige Istok u Knjaževcu između domaćeg „Timočanina“ i negotinskog  “Hajduk Veljka“ slavili su gosti, minimalnim rezultatom 1:0.

Negotinski „Hajduk Veljko“ zabeležio je svoju drugu uzastopnu pobedu savladavši sa 1:0 u gostima standardo dobre srpskoligaše, ekipu „Timočanina“.

FK „Hajduk Veljko“ prednost je dobio u 40. minutu zahvaljujući golu Aleksandra Trajkovića i iako je bilo više šansi za oba tima, rezultat od 1:0 održao se do kraja meča.

„Hajduk Veljko“ se tako, sa nova tri boda, dokopao 12. mesta na tabeli sa 18 bodova, jednim više od “Rembasa“ iz Resavice, dok su trenutno u zoni ispadanja Meševo sa 16 i leskovačka „Sloga“ sa šest bodova. Knjaževački „Timočanin“ je zbog poraza zabeležio malo nazadovanje na tabeli do četvrte pozicije i 33 boda.

Na prvom mestu je kruševački „Trajal“ sa 46 bodova i utakmicom manje. „Budućnost“ iz Popovca koja pauzira u sledećem kolu je drugopasirana sa 43 boda, a na trećem je „Radnički“ iz Svilajnca sa 34 boda iz 19 utakmica.

„Hajduk Veljko“ je u 22. kolu domaćin i na svom terenu dočekuje trenutno petoplasirano „Jedinstvo“ iz Paraćina. Utakmica se igra u nedelju, 17. aprila od 16 časova i 30 minuta.  „Timočanin“ u nedelju putuje u Svilajnac gde od 11 sati igra protiv „Radničkog“.

U ostalim utakmicama sastaju se: Meševo – GFK Dubočica (Leskovac), Pčinja (Trgovište) – GFK Jagoina, Trayal – Rembas, Radnički (Pirot) – OFK Brzi Brod i Sloga (Leskovac) – Vlasina (Babušnica).