Naslovna Sport Nastavljena sezona u Okružnoj ligi Bor: Pobede “Branika”, Miloševa, “Poleta”

Nastavljena sezona u Okružnoj ligi Bor: Pobede “Branika”, Miloševa, “Poleta”

660
0

Ovog vikenda nastavljeno je prvenstvo u Okružnoj fudbalskoj ligi Bor utakmicama 16. kola.

FK „Branik“; Foto: Miroslav Ničić

Fudbaleri “Branika” iz Štubika rutinski su na svom terenu savladali Urovicu sa 3:0 golovima Nemanje Ilića, debitanta u timu, koji je u nedavnom prelaznom roku pojačao redove ovog kluba došavši iz “Radničkog”, kao i Slobodana Bogdanovića i Željka Pismigića.

Tim iz Štubika, drugoplasirani u jesenjem delu šampionata ovom pobedom najavio je ambicije da se vrati u viši rang takmičenja, a šansu imaju već u narednom kolu protiv “Nemetala” u Donjoj Beloj Reci.

FK Miloševo

Fudbaleri Miloševa su prolećni deo sezone otvorili, takođe, pobedom u gostima, savladavši sa 3:1 ekipu BSK iz Bukovča.

Iako su domaćini poveli u 11. minutu golom Nemanje Tomića, gosti su već dva minuta kasnije izjednačili na 1:1 pogotkom Dejvida Jovanovića. U listu strelaca se dva puta u drugom poluvremenu upisao i Zoran Milovanović golovima u 82. i 90. minutu. U narednom kolu ekipa Miloševa igra na svom terenu protiv Blizne koja im na tabeli beži za dva boda.

Fudbaleri “Poleta” pobedili su u Jabukovcu sa 5:3 ekipu “Radničkog” iz Klokočevca, a slavili su i fudbaleri prvoplasiranog Zlota u duelu sa Bliznom sa 4:1, “Ključ” iz Podvrške protiv Šarbanovca sa 2:1, borski Brestovac koji je sa 5:1 pobedio donjomilanovački “Poreč” i “Nemetali” koji su u gostima savladali Rudnu Glavu sa 4:2.  Utakmica “Poloma” iz Leskova i Male Vrbice završena je bez golova.

Na tabeli vode Zlot sa 43, “Branik” sa 41, dok su na trećoj i četvrtoj poziciji Brestovac sa 30 i Urovica sa 28 bodova.

U narednom kolu u subotu 19. marta sastaće se Rudna Glava – Zlot, Poreč – Ključ, Šarbanovac – Polom, a u nedelju 20. marta Nemetali – Branik, Urovica – Brestovac, Mala Vrbica – Polet, Radnički – BSK i Miloševo – Blizna.