0

Stonoteniseri „Hajduk Veljka“ odigrali su ovog vikenda mečeve šestog kola Druge lige Srbije, grupa Jug.

Stonoteniseri „Puste Reke“ i „Hajduk Veljka“

Iako u najboljoj partiji koju je STK “Hajduk Veljko” pružio ove jeseni, negotinski stonoteniseri ostali su bez bodova na domaćen terenu.

Gost, STK “Pusta Reka” iz Bojnika, lider na tabeli i do sada neporažena ekipa pokazao se kao tvrd orah za naše igrače, ali do ključnih bodova i konačnih 4;3, ipak nisu došli lako.

U prvom susretu Pavle Pucarević je u duelu sa Vojkanom Vukmirovićem poražen sa 1:3, po setovima 9:11, 7:11, 12:10, 3:11.

Stefan Bogdanović je, međutim, slavio u duelu protiv Đorđa Pavkovića sa 3:2 (2:11, 11:9, 9:11, 11:4, 11:3) u uzbudljivom i do samog kraja neizvesnom meču i doveo do izjednačenja, ali su gosti iz Bojnika poveli kada je njihov igrač Dragan Đorđević sa 3:0 porazio Mladena Milovanovića.

Izjednačio je Pavle Pucarević koji je u prvoj drugoligačkoj sezoni već zabeležio sedam pobeda, uz četiri poraza. Pucarevič je sa 3:0 pobedio Pavkovića, po setovima 11:9, 11:7, 11:8.

Milovanović je u duelu sa Vukmirovićem poražen sa 3:0 (9:11, 12:14, 6:11), pa je novo izjednačenje izvojevao Bogdanović nad Đorđevićem 3:1 (11:9, 1:11, 12:10, 15:13).

U odlučujućem dublu, “Hajduk Veljko” je sa svojim dvojcem Pucarević – Bogdanović pokušao da preokrene rezultat  i nakon dva poraza u prva dva seta (4:11, 12:14), uspeo da bude bolji u trećem i četvrtom (11:9, 11:9) , ali su Vukmirović – Đorđević u petom setu (6:11) rešili meč u svoju korist.

“Nismo se nadali da ćemo pružiti ovakav otpor. I pored pet poraza, ekipa igra dosta dobro. Očekujem da će Mladen Milovanović, koji je pružio nešto slabije partije, nego što smo navikli, ući u prošlogodišnju formu i uz Bogdanovića i Pucarevića  očekujemo bolje rezultate. Mislim da opstanak neće doći u pitanje, a tu su i iskusni Ivan Floričelović i Andreja Miljković da, ukoliko zatreba, u drugom delu priskoče u pomoć”, kaže Slobodan Miljković, trener STK “Hajduk Veljko”.

U narednom kolu Negotinci gostuju u Pirotu.