Naslovna Sport Kadeti Košarkaškog kluba u finalu prvenstva Regiona istočne Srbije

Kadeti Košarkaškog kluba u finalu prvenstva Regiona istočne Srbije

160
0

Kadeti KK “Hajduk Veljko” izborili finale Regionalne lige Istok, pioniri poraženi, bez šanse za plasman u polufinale.

Dečaci Košarkaškog kluba “Hajduk Veljko”, rođeni 2007/2008.  godine, pobedom u polufinalu Regionalne lige Istok nad ekipom “Napretka” iz Aleksinca, rezultatom 88:59, po četvrtinama 21:22, 14:11,  25:14,  28:13, plasirali su se u finale Lige gde ih čeka ekipa KK Niš koja je bila bolja od zaječarske “Mladosti”.

Do pobede i finalnog meča našu ekipu vodio je trio Andrija Milojković sa 40 poena, Mateja Pavlović sa 24 i Aleksa Bordejević sa 18 poena.

Pioniri negotinskog Košarkaškog kluba, dečaci rođeni 2009/2010. u poslednjem kolu Lige u ponedeljak uveče poraženi su od ekipe “Mladosti” rezultatom 65:97, po četvrtinama 18:15, 14:32, 10:20 i 23:30. Ovim porazom su izgubili sve šanse za plasman u polufinale.

Finalni meč kadeta zakazan je za danas, 23. april od 16 sati i 30 minuta,  na neutralnom terenu i u Zaječaru.

Nakon toga sledi kratka pauza do 11. maja kada svoja takmičenja nastavljaju najmlađi i najstariji, minibasketaši i seniori.  Tada će, povodom Dana opštine, Negotin biti domaćin Minibasket festivala, a seniori otpočinju svoje takmičenje u Trećoj muškoj regionalnoj ligi.