Naslovna Sport Još jedna pobeda “Hajduk Veljka”

Još jedna pobeda “Hajduk Veljka”

475
0

Fudbaleri “Hajduk Veljka”, dva kola pred kraj prvenstva, ubedljivo su sa 4:0 savladali u Zaječaru ekipu OFK 019.

Negotinski fudbaleri na gostovanju u Zaječaru u 28. kolu Zone Istok poveli su u 45. minutu golom Denisa Đorđevića. I pored više šansi za oba tima prvo poluvreme završeno je sa 1:0 za goste iz Negotina.

U drugom su, međutim, fudbaleri “Hajduk Veljka” konsolidovali svoje redove i na završnih 4:0 došli zahvaljujući strelcima: Nikoli Prvuloviću u 69. minutu, Vladanu Nikoliću u 72. i Aleksi Vujadinoviću u 80. minutu utakmice.

Ovom pobedom “Hajduk Veljko” je zadržao prvu poziciju na tabeli sa 70 bodova, dva više nego što ima drugoplasirani Bor 1919 koji je, takođe, zacrtao sebi isti plan – ulaz u viši rang. Borski fudbaleri su u ovom kolu savladali ekipu “Poloma” iz Leskova, takođe, sa 4:0. Trećeplasirani su fudbaleri “Balkanskog” iz Dimitrovgrada sa 57 bodova.

Naš drugi predstavnik u Zoni Istok, štubički “Branik” poražen je na svom terenu od ekipe BSK iz Bogovine rezultatom 0:1.

U ostalim utakmicama 28. kola postignuti su sledeći rezultati:

• Lužnica (Babušnica) – Đerdap (Kladovo) 2:1
  • Tanasko Rajić (Pirot) – Rajko Mitić (Bela Palanka) 2:3
  • OFK Knjaz (Trgovište) – Senjak (Pirot) 1:0
  • Balkanski (Dimitrovgrad) – OFK Slatina 5:2 i
  • Brodoremont (Kladovo) – Jedinstvo (Pirot) 2:2.

U narednom kolu u nedelju 30. maja “Hajduk Veljko” će ugostiti OFK “Knjaz” iz knjaževačkog Trgovišta, dok “Branik” putuje u Pirot na duel “Senjaku”. Obe utakmice se igraju od 17 sati i 30 minuta.