Naslovna Sport I ovog vikenda negotinski košarkaši znali samo za pobede

I ovog vikenda negotinski košarkaši znali samo za pobede

283
0

I drugi vikend zaredom Košarkaški klub “Hajduk Veljko” beleži stopostotni učinak, budući da su od pet utakmica ostvarili svih pet pobeda.

Mlađe pionirke Košarkaškog kluba “Hajduk Veljuko” nove bodove uknjižile su službenim rezultatom jer je KK “Gimnazijac” iz Pirota predao meč, a seriju pobeda otvorile su kadetkinje pobedom nad “Ča Basketom” iz Čačka sa 54:53.

Pioniri su, pak, svoje gostovanje u Boru zaokružili pobedom nad RTB Bor sa 70:39, po četvrtinama 24:5, 18:7, 16:11 i 12:16. Među “Hajducima” rođenim 2007/2008. prednjačili su Mateja Pavlović, Andrija Milojković i Lazar Cvetković.

Juniori “Hajduk Veljka” savladali su Sokobanju sa 57:49, po četvrtinama18:10, 14:9, 11:15 i 14:15. Najefikasniji pojedinac meča bio je Marko Adamović sa 18 postignutih poena.

Uspešnu nedelju, takođe, pred svojom publikom završili su i mlađi pioniri pobedom nad “Rudarom” iz Bora  sa 48:20, po četvrtinama 14:2, 22:4, 6:12 i 6:2.

Kod najmlađih “Hajduka”, dečaka rođenih 2009/2010. prednjačili su Luka Dimitrijević, Marko Stanković i Uroš Stoiljković sa po 10 poena.

Narednog vikenda kadetkinje gostuju “Sistemu 2000”, pionirke Pirotu, mlađe pionirke Aleksincu, dok su muške selekcije domaćini i to juniori “Đerdapu”, a pioniri i mlađi pioniri “Basketu” u Boru.