Dom „Stanko Paunović“ dobio je novu donaciju zahvaljujući „Dream Car“ timu koji je u nedelju organizovao svoj prvi auto skup, humanitarnog karaktera.

Negotinci Nikola Cokić i Marko Murganović, autori jutjub kanala „Dream Car“ donirali su štićenicima Doma za decu i omladinu „Stanko Paunović“ potrebnu opremu i neophodna sredstva za higijenu, a organizovali su i akciju košenja trave u dvorištu ove ustanove socijalne zaštite.
Nikola i Marko su u saradnji sa upravom Doma nabavili blender za pripremu kaša za štićenike kojima je takav način ishrane neophodan, kao i jednomesečne zalihe sredstava za ličnu i održavanje higijene doma i konditorske proizvode.
„Prikupili smo 43.450 dinara na Auto skupu koji smo organizovali u nedelju i ta sredstva usmerili na ono što je ovom domu zaista i potrebno. Kada smo pravili izložbu automobila imali smo na umu da spojimo lepo i korisno i da, kad već možemo, nekom i pomognemo. Izbor je pao na ustanovu koja postoji od 1919. godine i u kojoj su sada smeštena deca sa smetnjama u razvoju“, kaže Nikola Cokić.

A sve je, zapravo, počelo idejom da, budući da su i sami zaljubljenici u automobile, pasionirani majstori koji intenzivno rade na svojim vozilima, popravljaju ih, sređuju i to prikazuju na svom jutjub kanalu širem auditorijumu, na jednom mestu okupe sve one kojima je briga o četvorotočkašima i hobi i posao.
„Mi smo ovo organizovali prvenstveno da bi se družili, upoznali nove ljude, razmenili iskustva. Koliko znamo ovakav skup u Negotinu do sada nije bio organizovan, bilo ga je pre desetak godina u Zaječaru, Boru, ali ovde nije. Očekivali smo da nam dođe oko 50 ljubitelja automobila, a na parkingu kod Zelene pijace i ulice Milentija Popovića došlo je 80, čak smo i premašili svoja očekivanja“, kaže Nikola.

Nikola vozi „BMW E46“, a Marko „hondu prelude“. Na svom jutjub kanalu „Dream Car“ poslednjih godinu i po dana ova dvojica Negotinaca redovno prikazuju šta sve čine za svoje četvorotočkaše da im poboljšaju performanse i učine ih dugotrajnijim i efikasnijim na drumovima.
„Na našem jutjub kanalu objavljujemo sve vezano za popravke naših automobila, a snimamo i recenzije drugih automobila, naša svakakodnevna druženja i sve ono što radimo, a što mislimo da bi i druge zanimalo“, kaže Marko Murganović.

Negotinski „Dream Car“ tim namerava da nastavi sa organizovanjem skupova ljubitelja automobila. Prvi je, vele, okupio 80 učesnika iz cele istočne Srbije, drugi i svaki naredni će, nadaju se, i više.
„Postoje specijalizovana druženja, za određene modele automobila, ali smo mi više za varijantu da na naše skupove dođu svi koji zaista vole automobile, bez obzira na marku ili model. Na kraju krajeva i nas dvojica vozimo različite automobile“, kaže Marko Murganović.