Naslovna Sport „Hajduk Veljko“ savladao „Slogu“ u Leskovcu

„Hajduk Veljko“ savladao „Slogu“ u Leskovcu

244
0

U 25. kolu Srpske lige Istok negotinski fudbaleri savladali su u gostima leskovačku „Slogu“ sa 2:1.

Na gostovanju u Leskovcu negotinski „Hajduk Veljko“ pokazao je da mu je opstanak u društvu srpskoligaša i te kako važan i dobrom igrom došao do pete pobede u poslednjih šest utakmica.

Silovito su Negotinci krenuli i u Leskovcu protiv „Sloge“  i iako su već u prvim minutima imali šanse za golove, u 24. ih je u vođstvo sa 1:0 poveo Uroš Manov, koji je redove „Hajduk Veljka“ pojačao u prethodnom prelaznom roku došavši iz begradskog BASK-a.

Uz mnoštvo uzbudljivih akcija, ali i propuštenih prilika domaćini su u 56. minutu izjednačili golom Nenada Kostića, ali je FK „Hajduk Veljko“, dodatno motivisan da se novim bodovima odmakne sa začelja tabele, poveo sa 2:1 pogotkom Stefana Kneževića, koji je u „Hajduk Veljko“ stigao iz zaječarskog „Timoka“.

Utakmicu su obeležila i dva isključenja domaćih igrača, Andrije Anđelića i Andrije Mitrovića u 86. i 87. minutu zbog reakcija na suđenje glavnog sudije Igora Rajkovića.

“Hajduk Veljko” je sa 27 bodova na 12. mestu tabele, a već u narednom kolu, 8. maja na svom stadionu ugostiće i pirotski “Radnički” koji je trenutno na četvrtoj poziciji sa 40 bodova.