“Hajduk Veljko” poražen od “Goč Merkura” na svom terenu

246
0

Rukometaši “Goč Merkura” iz Vrnjačke banje nastavili su pobednički niz savladavši u Negotinu domaćeg “Hajduk Veljka” sa pet razlike.

U negotinskoj Hali sportova ove subote viđen je pre svega dobar rukomet. I “Goč Merkur” i “Hajduk Veljko” išli su na pobedu, mada je timu iz Vrnjačke banje ova sezona znatno uspešnija jer bez oscilacija u igri i bez ijednog poraza drže vrh tabele sa  30 bodova.

“Hajduk Veljko” im se nakon 15. kola približio na devet bodova razlike i sa 21 bodom je trenutno na drugoj poziciji, a na trećoj je doduše kraljevački “Metalac” koji ima bod i utakmicu manje.

Međusobni duel negotinskih i rukometaša “Goč Merkura” od samog početka utakmice bio je u znaku napada i odbrane, premda je “Goč Merkur” praktično od prvih minuta igre pojačavao tempo, da bi na kraju prvog poluvremena slavili sa 15:11.  Nisu se dali ni domaći rukometaši nastojeći da smanje razliku i eventualno probaju da okrenu rezultat u svoju korist, ali tim iz Vrnjačke banje, neporažen ove sezone,  sa jasnim ambicijama da iskoriste svaku priliku i uđu u Arkus Super ligu, nije dozvolio iznenađenja.

Titulu igrača utakmice zasluženo je poneo Aleksa Maksić iz gostujućeg tima, sa čak 12 pogodaka, a ništa manje nije zaostajao ni njegov klupski kolega Aleksandar Stojanović  sa 10 pogodaka.

U redovima “Hajduk Veljka” istakli su se Nemanja Milenković sa sedam golova, kao i Stefan Jovanović sa pet.

U narednom, 16. kolu MRK “Hajduk Veljko” gostuju Belopalančanima, trenutno šestoplasiranim timom Super B rukometne lige Istok – Zapad sa 15 bodova, sa kojima će igrati u subotu 25. marta od 16 sati i 30 minuta u Sportskoj hali “Banjica”.