Naslovna Sport Fudbaleri “Hajduk Veljka” pobednici Zone Istok

Fudbaleri “Hajduk Veljka” pobednici Zone Istok

886
0

Fudbaleri “Hajduk Veljka” rutinski su u poslednjem, 30. kolu Zone Istok trijumfovali nad komšijama iz susednog Štubika, ekipom “Branika” koju su savladali sa 4:0, poluvreme 2:0.

FK “Hajduk Veljko” pobednik je Zone Istok. Ovaj negotinski tim je sa 24 pobede, četiri nerešena ishoda i svega dva poraza, ali i sa 80 golova datih i 20 primljenih golova u 30 utakmica i ubedljivo trijumfovao pobedivši sa 76 bodova, pet više od drugoplasiranog FK Bor 1919 i 16 od trećeplasiranog “Balkanskog” iz Dimitrovgrada.

U poslednjoj utakmici ove sezone izabranici Bratislava Ninića i Saše Rajkovića su u domaćem derbiju sa 4:0 savladali ekipu “Branik” iz Štubika koja se oprašta od Zone Istok i vraća u Okružnu ligu Bor.  Golove za negotinski tim postigli su Kristijan Gavrić u 16. minutu, Vladan Nikolić u 34, Nikola Prvulović u 65. i Darko Nikolić u 68. minutu igre.

Poslednjom utakmicom u Štubiku okončana je jedna od najneizvesnijih i najuzbudljivijih sezona, prepuna obrta, sjajnih akcija i golova, ali i optužbi pojedinih timova, diskutabilnih sudijskih odluka i svakako jedna od najuspešnijih na svim nivoima ligaških takmičenja, gledajući broj osvojenih bodova.

Kao pobednik Zone Istok, “Hajduk Veljko” se vraća u Srpsku ligu Istok gde je poslednji put igrao 2014/2015. i u kojoj je, uz određene padove i uspone,  igrao punih sedam sezona.

Pobednički pehar timu koji je ove sezone dao sve od sebe da konačno uđe u viši rang uručio je ispred Fudbalskog saveza Regiona istočne Srbije, Poznan Stevanović, sekretar Opštinskog fudbalskog saveza Negotin.

Uprava “Hajduk Veljka” oprostila se od svog štopera Denisa Đorđevića koji je uspešno završio svoju fudbalsku karijeru darivajući ga satom u znak sećanja na igrački staž u najstarijem negotinskom sportskom kolektivu.

Pred “Hajduk Veljkom” je veliki izazov – Srpska liga Istok, trenutno jedna od najbrojnijih u ligaškim takmičenjima, ali i ekipe koje su ove sezone uspele da konsoliduju svoje redove i dovođenjem ofanzivnih i odbrambenih igrača pokažu svoje nesporne kvalitete.

U upravi FK “Hajduk Veljko” navode da im je viši rang izazov pred kojim nemaju namere da pokleknu, te da će učiniti sve da igračkom kadru pruže uslove dostojne jednog srpskoligaša.