Naslovna Sport Fudbaleri „Hajduk Veljka“ obezbedili titulu

Fudbaleri „Hajduk Veljka“ obezbedili titulu

1220
0

Fudbaleri „Hajduk Veljka“, kolo pre kraja prvenstva, pobedom od 2:0 nad ekipom OFK „Knjaz“ iz knjaževačkog Trgovišta sačuvali su krunu i učvrstili poziciju za ulazak u viši rang.

Fudbaleri “Hajduk Veljka” nakon pobede nad ekipom “Knjaza”; Foto; Aleksandra Oprijanović

Pred negotinskim fudbalerima bila je zanimljiva i uzbudlljiva sezona, prepuna neizvesnosti i neočekivanih obrta, u kojima ih nisu štedeli ni protivnici, a naročito kandidati za viši rang, ali ni sudije.

Ipak, od početka prvenstva, uz pojedine „padove“ na drugu poziciju, „Hajduk Veljko“ je u Zoni Istok stabilno držao vrh tabele ne skrivajući ambicije da se dokopa Srpske lige.

Najstariji negotinski tim je praktično titulu obezbedio i pre kraja prvenstva, a nakon 29. kola bilo je jasno da tim iz Negotina ima razloga za slavlje.

Na svom stadionu „Hajduci“ su golom Denisa Đorđevića poveli sa 1:0 u 19. minutu, a pogotkom Damira Ramadanija sa 2:0 u 40. minutu.

„Hajduk Veljko“ sa dosadašnje 23 pobede, četiri nerešena duela i svega dva poraza ima 73 boda, pet više od FK Bor 1919 koga je u ovom kolu porazio BSK iz Bogovine sa 1:0 i čak 16 više od trećeplasiranog „Balkanskog“ iz Dimitrovgrada koji je na trećem mestu.

U poslednjem kolu očekuje nas domaći derbi jer fudbaleri „Hajduk Veljka“  idu u Štubik gde će se sastati sa ekipom „Branika“ koja je sa 17 bodova na pretposlednjem mestu i ispada iz ovog ranga.

Utakmica se igra u nedelju 6. juna od 17 sati i 30 minuta.