Naslovna Sport FK „Hajduk Veljko“ ubedljivo i u 21. kolu Zone Istok

FK „Hajduk Veljko“ ubedljivo i u 21. kolu Zone Istok

370
0

Negotinski fudbaleri „Hajduk Veljka“ i u 21. kolu opravdali su očekivanja savladavši u Bogovinu ekipu BSK sa 2:1.

Negotinski tim je od samog starta utakmice golom Denisa Đorđevića u četvrtom minutu poveo sa 1:0. Do kraja prvog poluvremena i pored očiglednih šansi nijedan tim nije uspeo da zatrese mrežu protivnika i poveća rezultat na solidnu razliku, ali je zato u drugom Emir Morina iz BSK-a izjednačio u 68. minutu na 1:1.

Skoro do samog kraja utakmice oba tima su nastojala da koliko toliko preokrenu meč u svoju korist i taman kad se mislilo da će tim iz Bogovine, čiji se ostanak u ligi lomi iz kola u kolo, uspeti da podeli bodove, Darko Nikolić, jedan od naših uspešnijih strelaca u 80. munuti uspeo je da povede sa 2:1 i rezultat održi do kraja meča.

„Hajduk Veljko“ je i nakon 21. kola prvi na tabeli sa 51 bodom. Na drugom mestu nakon pobede nad zaječarskim OFK 019 sa 4:0 našao se „Bor 1919“ sa 47 bodova, dok je pirotski „Tanasko Rajić“  koga je u nedelju „Balkanski“ iz Dimitrovgrada pobedio sa 3:0, pao na treće mesto sa 45 bodova.

Naš drugi predstavnik u ligi, FK „Branik“ iz Štubika poražen je od „Knjaza“ iz Trgovišta sa 3:0.

U narednom, 22. kolu ove srede, 14. aprila, „Branik“ putuje u Babušnicu gde se od 16 časova sastaje sa „Lužnicom“, dok će u isto vreme „Hajduk Veljko“ biti domaćin „Senjaku“ iz Pirota.