“Dunav” nerešeno protiv Jagodinaca

129
0

U 29. kolu Srpske lige Istok fudbaleri “Dunava” i GFK Jagodina podelili bodove. “Đerdapu“ novi bodovi.

Fudbaleri „Dunava“ igrali su u Prahovu protiv šestoplasirane ekipe GFK Jagodina nerešeno 2:2, poluvreme 1:1. Prvi je za goste u devetom minutu poveo mladi Matija Jovanović, da bi udarcem sa bele tačke u 33. minutu na 1:1 izjednačio Mihajlo Puljecović. U drugom poluvremenu Danijel Ranđelov je u 54. minutu poveo na 2:1 za Jagodinu, ali su domaćini, golom Aleksandra Stojanova u 63. minutu, iz kaznenog udarca, izjednačili na 2:2.

„Dunav“ je na devetom mestu sa 40 bodova, a u poslednjem kolu se sastaju sa poslednjeplasiranom Žitorađom, koja uz Pčinju i knjaževački „Timočanin“, koji je ekipu Žitorađe savladao u ovom kolu sa 10:1, ispada iz Lige. „Dunav“ će u Žitorađi odigrati poslednju utakmicu u ovoj sezoni u subotu, 1. juna od 17.30 sati.

„Đerdap“ je u 29. kolu savladao „Vlasinu“ sa 3:2 i osigurao sebi osmu poziciju sa 42 boda, dva više od „Dunava“. U poslednjem kolu Kladovljani će igrati u petak, 31. maja u Trgovištu protiv „Pčinje“. „Timočanin“, takođe igra u gostima, protiv trećeplasiranog Meševa u subotu od 17.30 sati.

Meševo je do sada uknjižilo 48 bodova, četiri manje od drugoplasiranog „Sinđelića“, a čak 39 manje od neporaženog kruševačkog „Trajala“, koji je titulu pobednika odavno obezbedio.