Naslovna Sport “Dunav” nerešeno, “Hajduk Veljku” nova pobeda, “Branik” bez bodova

273
0

U 19. kolu Zone Istok fudbaleri „Hajduk Veljka“ savladali su u Beloj Palanci ekipu „Rajko Mitić“ . „Branik“ iz Štubika je i u ovom kolu ostao bez bodova, dok je u 24. kolu Srpske lige prahovski „Dunav“ igrao nerešeno u Knjaževcu sa „Timočaninom“.

Ilustracija, pixabay.com

U višem rangu ovog vikenda, “Dunav” iz Prahova , u 24. kolu Srpske lige Istok u Knjaževcu je sa “Timočaninom”, koji je trenutno šesti na tabeli sa 38 bodova, igrao bez golova, 0:0.

Naš tim je trenutno na 14. mestu tabele sa 30 bodova, a šansu da poboljša svoj rezultat imaće već u sredu, 31. marta kada će na svom terenu ugostiti ekiupu “Radana”. Tim iz Lebana je nakon nerešenog rezultata, 0:0, ovog vikenda sa niškim “Sinđelićem” nazadovao na tabeli i trenutno zauzima 11. mesto sa tri boda više od “Dunava”.

U 19. kolu Zone Istok, fudbaleri “Hajduk Veljka” i pored toga što su u prvom poluvremenu gubili sa 1:0, savladali su u gostima  belopalanačku ekipu “Rajko Mitić” sa 2:1.

Domaći tim poveo je golom Marka Nešića još u 16. minutu sa 1:0, a pored izvesnih šansi taj rezultat se održao do kraja prvog poluvremena. U drugom su gosti iz Negotina izjednačili na 1:1 u 49. minutu i to iz kaznenog udarca koji je uspešno realizovan Denis Đorđević. Nakon više akcija i dobre odbrane i sa jedne i druge strane, “Hajduk Veljko” je golom Darka Nikolića uspeo da u 65. minutu zatrese mrežu protivnika i povede sa 2:1, što im je donelo i nova tri boda.

FK “Branik” iz Štubika, međutim, nije uspeo da u duelu sa četvrtoplasiranim “Balkanskim” iz Dimitrovgrada poboljša skor na tabeli, jer je poražen sa 1:3 na svom terenu.

FK “Hajduk Veljko” uz pirotski “Tanasko Rajić”, koji trenutno ima bolju gol razliku deli prvo i drugo mesto na tabeli sa 45 bodova. “Branik” je uz “Polom”iz Leskova na samom začelju tabele sa 13 bodova.

U narednom kolu, “Hajduk Veljko” će ugostiti “Polom”, dok će “Branik” igrati u Zaječaru protiv OFK 019. Obe utakmice se igraju u nedelju, 4. aprila u 16 časova.