Naslovna Sport „Dunav“ bez bodova u ovom kolu, „Hajduk Veljku“ i „Braniku“ remi

„Dunav“ bez bodova u ovom kolu, „Hajduk Veljku“ i „Braniku“ remi

244
0

Ovog vikenda odigrane su utakmice 25. kola Srpske lige Istok i 24. kola Zone Istok. Šansa za popravni 4. maja.

Ilustracija, pixabay.com

Prahovski „Dunav“ , nakon poraza od „Trajala“ u Kruševcu sa 3:0 ove srede, u 25. kolu Srpske lige Istok nije uspeo da na svom terenu uknjiži nove bodove, već je poražen od ekipe „Vlasine“ iz Vlasotinca sa 0:2. Gosti su poveli u 33. minutu golom Slobodana Stojkovića i taj rezultat održali do kraja prvog poluvremena.

U drugom je nakon izvođenja kaznenog udarca i Stojkovićevog gola na 2:0 za goste došlo i do incidenta u kojem su arbitri isključili iz igre dvojicu domaćih fudbalera, i za mnoge doveli u pitanje i svoje odluke i samu regularnost utakmice.

U narednom kolu, „Dunav“, koji je trenutno 11. na tabeli sa 32 boda, 4. maja putuje u Trgovište gde se sastaje sa „Pčinjom“ koja je na začelju tabele sa 28 bodova, ali u poslednje dve utakmice je pobedila Žitorađu i knjaževački „Timočanin“ sa 5:0, odnosno sa 4:0.

Negotinski „Hajduk Veljko“  u 24. kolu Zone Istok protiv OFK „Knjaz“ iz knjaževačkog Trgovišta podelio je bodove igrajući bez golova, 0:0. Negotinski tim sa 45 bodova i dalje drži drugu poziciju iza zaječarskog „Timoka“ od kojeg ga deli 18 bodova, budući da je lider na tabeli ovo prvenstvo do sada odigrao sa samo jednim porazom.

Štubički „Branik“ je u na gostovanju u Boljevcu odigrao nerešeno 1:1 protiv „Rtnja“. Gol za domaćina postigao je  Marjan Buzej u 22. minutu, a za goste iz Štubika Sead Durgut u 52. minutu. Utakmicu je okarakterisala oštra igra, nesportsko ponašanje, ali i po tri crvena kartona svakom timu.

U narednom kolu „Branik“  će ugostiti OFK Zlot, a „Hajduk Veljko“  će gostovati uvek nezgodnom FK „Bor 1919“ koji je trenutno na trećem mestu sa 44 boda. Obe utakmice se igraju 4. maja od 16.30 sati.