Naslovna Sport Druga vezana pobeda košarkašica na gostovanju: Uspešne i ostale selekcije

Druga vezana pobeda košarkašica na gostovanju: Uspešne i ostale selekcije

533
0

Nakon prošlonedeljne pobede u Pirotu seniorke Košarkaškog kluba „Hajduk Veljko“ slavile su i u Smederevskoj Palanci.

Negotinske košarkašice dozvolile su protivnicama da povedu u drugoj četvrtini sa 26:15, nakon što su u prvoj vodile sa 19:13, ali su zato i u ostalim četvrtinama dominirale (16:15 i 30:17), završivši duel sa 80:71.

Najefikasnije u redovima negotinskih “Hajdučica” bile su Milena Trailović sa 29 i Teodora Trkulja sa 22 poena, dok je Anđela Đorđevićč upisala 17 poena.

U narednom kolu košarkašice konačno igraju pred domaćom publikom protiv “Bagdale” iz Kruševca.

“Bio je ovo izuzetno težak meč za nas, kako sa psihološkog aspekta zbog prošlonedeljne povrede Evgenije Jović, tako i zbog načina igre iskusne protivničke ekipe, ali devojke su pokazale karakter i visok stepen odgovornosti. Znali smo da smo fizički spremniji i to smo mudro eksploatisali odličnom igrom u poslednjoj četvrtini koja je dovela do nove pobede. Čestitam svojim košarkašicama na prikazanoj igri, a igračicama Smederevske Palanke želim puno sreće u daljem prvenstvu”, kaže za NG Portal Dušan Mandić, trener negotinskog KK “Hajduk Veljuko”.

Ovog vikenda na teren je izaslo i pet mlađih selekcija negotinskog košarkaškog kluba. Mlađe pionirke, selekcija 2010/2011. savladale su na domaćem terenu “Đerdap” iz Kladova sa 46:18, po četvrtinama 16:2, 12:4, 14:6 i 4:6.  U tom meču bolje od ostalih bile su Sofija Rangelov sa 26 poena, a pratile su je Vasilija Mladenović i Sonja Kiš sa po osam poena.

Pobedu su zabeležili i pioniri, dečaci rođeni 2008/2009. na gostovanju u Boru rezultatom 45:41, po četvrtinama 10:9, 11:12, 11:9 i 13:11 u korist negotinskog tima. U selekciji dečaka istakli su se Lazar Cvetković sa 12 i Mateja Todorović sa sedam poena.

Na gostovanju u Boru mlađi pioniri i kadeti 2006/2007. poraženi su  sa 43:25, po četvrtinama 19:3, 8:11, 7:9 i 9:2, odnosno 63:39 (31:9, 8:14, 14:6, 10:10). U selekciji mlađih pionira dobru igru pružili su Lazar Zečević i Vanja Miljković,  dok su u selekciji kadeta Aleksa Bordejević i Mateja Pavlović predvodili svoj tim sa po 10 poena.

Narednog vikenda u negotinskoj Hali sportova biće čak sedam košarkaških utakmica i prilika za nova uživanja u igri pod obručima.