Naslovna Sport Bodovi i „Hajduk Veljku“ i „Braniku“

Bodovi i „Hajduk Veljku“ i „Braniku“

236
0

Ovog vikenda odigrane su utakmice 26. kola Zone Istok. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola.

Ilustracija, pixabay.com

Nakon prošlonedeljne utakmice bez golova protiv pirotskog „Jedinstva“ (0:0), negotinski „Hajduk Veljko“ na gostovanju u Kladovu deklasirao je „Brodoremont“ savladavši ga sa 5:0.

U utakmici koja je „prštala“ nezadovoljstvom, pa čak i bila prekinuta nakon što je „Hajduk Veljko“ golovima Vladana Nikolića u 8. i Damira Ramadanija u 15. minutu poveo sa 2:0, negotinski fudbaleri uspeli su da u drugom poluvremenu, nakon isključenja Dušana Lazića zbog ozbiljnog prekršaja nad Ramadanijem, još tri puta zatresu mrežu protivnika i utakmicu završe sa 5:0.

Golove su za tim „Hajduk Veljka“ postigli Ramadani u 76. minutu, Mladen Radojević u 86. i Aleksa Vujadinović u 89. munutu.

„Hajduk Veljko“ je i dalje na prvom mestu tabele sa 64 boda, dva više od FK Bor 1919, koji je trenutno drugoplasirani. „Balkanski“ iz Dimitrovgrada je pobedom od 4:0 nad pirotskim „Senjakom“ napredovao do trećeg mesta sa 54 boda.

Naš drugi predstavnik u Zoni Istok, FK „Branik“ iz Štubika u 26. kolu podelio je bodove sa „Rajkom Mitićem“ iz Bele Palanke sa kojima su na terenu u Štubiku igrali bez golova, 0:0. „Branik“ je trenutno pretposlednji na tabeli sa 14 bodova, koliko ima i „Polom“ iz Leskova, ali bolju gol razliku.

U narednom kolu, ova dva tima sastaju se u subotu, 15. maja u Leskovu, dok će u nedelju „Hajduk Veljko“ ugostiti ekipu „Balkanskog“. Obe utakmice igraju se od 17 sati.