Naslovna Sport Završen jesenji deo prvenstva Zone Istok: Negotinci na vrhu tabele

Završen jesenji deo prvenstva Zone Istok: Negotinci na vrhu tabele

569
0

Fudbaleri “Hajduk Veljka“ u 15. kolu Zone Istok savladali su na svom terenu fudbalere „Branika“  iz Štubika sa 2:0 i jesenji deo šampionata završii deobom prvog mesta sa pirotskim „Tanaskom Rajićem“.

Očekivano, u derbiju 15. kola Zone Istok, negotinski fudbaleri su bili uspešniji od komšija iz Štubika. Već u 12. minutu golom Predraga Njeguričića domaćin je poveo sa 1:0, a osam minuta kasnije u listu strelaca upisao se i Ivan Davidović golom za konačnih 2:0.

Fudbaleri „Hajduk Veljka“ su odigrali jednu sjajnu polusezonu završivši je deobom prvog mesta sa pirotskim „Tanaskom Rajićem“ koji je u poslednja dva kola uspeo da nadoknadi razliku.

Oba tima imaju po 36 bodova, po 11 pobeda, jedan poraz i tri nerešena duela, ali Piroćanci imaju bolju gol razliku.

Ambicije Negotinaca su, takođe, daleko veće, pa nema sumnje da će u prolećnom delu šampionata nastaviti sa pobedama.

„Branik“ iz Štubika je sa četiri pobede jesenji deo prvenstva završio na 13. mestu sa 13 bodova.

Od ostalih timova iz regiona, FK „Bor 1919“ je trećeplasirani, borska Slatina četvrta, kladovski timovi „Brodoremont“ i „Đerdap“ su na šestom i osmom mestu, zaječarski „019“ na desetom, „Knjaz“ iz Trgovišta je na 12. a BSK iz Bogovine na 14. mestu.