Naslovna Sport “Sloga” iz Kobišnice sa 5:1 savladala “Radnički” iz Klokočevca

“Sloga” iz Kobišnice sa 5:1 savladala “Radnički” iz Klokočevca

529
0

Fudbalski klub “Sloga” iz Kobišnice današnjom pobedom nad “Radničkim” iz Klokočevca učvrstio se na prvom mestu tabele sa 24 boda, čak šest više od drugoplasiranog borskog Brestovca i sedam od Blizne koja je na trećem mestu tabele.

“Sloga” je u prvom delu sezone Okružne lige Bor postigla i svoju osmu pobedu zaredom dobivši na svom terenu FK “Radnički” iz Karbulova sa 5:1, poluvreme 4:0.

Od samog starta utakmice Kobišničani ništa nisu prepuštali slučaju, a prvi gol pao je već u 10 minutu zahvaljujući Nikoli Iliću. Domaćini su se pri kraju prvog poluvremena naprosto razigrali pa je do 40. minuta viđena prava goleada sa čak tri pogodka. Vladimir Đorđević se u listu strelaca upisao dvaput u 32. i 36. minutu, a Vuk Bogdanović jednom u 40. minutu.

Drugo poluvreme obeležio je Darko Jeremić koji se vratio u tim nakon sanirane povrede kolena i u 74. minutu učvrstio rezultat na 5:0. Iako je od početka ovog prvenstva odigrao tek tri utakmice Jeremić je i dalje prvi strelac lige sa osam postignutih golova.  Na današnjoj utakmici u dresu domaćina, FK “Sloga” debitovao je i Marko Bogić, bivši igrač “Hajduk Veljka”, od kojeg uprava kluba iz Kobišnice mnogo očekuje.

Gosti su uspeli da pogodkom Mladena Jankovića “Slogi” zatresu mrežu samo jednom i to u 81. minutu. “Sloga” je inače u ovih osam kola postigla 33 gola, a dobila samo pet.

Sudijski trio: Željko Ćirić, Dragan Stošić i Vukašin Radonjić ocenio je današnju utakmicu, koja je kao i sve ostale do sada zbog pandemije virusa korona igrana bez publike, kao fer i korektnu, borbenu i pravu prvenstvenu.

• Nemetali (Donja Bela Reka) – Šarbanovac 2:2

U narednom, devetom kolu igraće se opštinski i komšijski derbi u kojem će “Sloga” gostovati BSK u Bukovču. Utakmica se igra u subotu, 10. oktobra od 15 časova.

U nedelju, 11. oktobra Urovica će od 15 časova ugostiti ekipu “Poreča”, dok “Polet” iz Jabukovca putuje u Podvršku na duel “Ključu”, takođe u 15 sati. U ovom kolu slobodan je FK “Mladost” iz Karbulova.