Naslovna Sport Pobeda za viši rang: Negotinski stonoteniseri savladali Borane bez ijednog izgubljenog seta

140
0

U subotu je seniorska ekipa Stonoteniskog kluba “Hajduk Vejko” gostovala u Boru gde je sa istoimenim klubom odigrala sedmo kolo Kvalitetne lige Regionalnog stonoteniskog saveza Niš.

Obe ekipe su od ovog meča očekivale mnogo, jer bi pobednik zauzeo drugo mesto u ligi, što bi mu donelo šansu da se sledeće sezone, iako drugi deo takmičenja tek predstoji, nadmeće u Drugoj ligi.

Do sada je Stonoteniski klub iz Bora delio prvo mesto sa “Radničkim” iz Niša, bez poraza, dok je STK “Hajduk Veljko”, bio na trećem, sa porazom od Nišlija.

I pored očekivanja da će meč biti težak i neizvestan, trener Slobodan Miljković je izveo mladu ekipu, bez starih i iskusnih igrača, želeći da vidi da li mogu mlađi igrači da iznesu teret takvih mečeva.

Međutim, Saša Janković, Petar Vidić i Mladen Milovanović su shvatili ozbiljno zadatak, ispunili sve instrukcije i taktičke zamisli, tako da su neočekivano odneli visoku pobedu sa 4:0, ne prepustivši protivniku ni jedan set.

“Raduje to što ni jednog momenta, ni u jednom setu nisu dozvolili protivniku vođstvo, tako da su meč sigurno držali u svojim rukama. Publika, koja je neuobičajeno bila brojna za stoni tenis, oko 50 gledaoca, aplauzom je ispratila stonotenisere “Hajduk Veljka” za prikazanu igru”, kaže trener STK “Hajduk Veljko”, Slobodan Miljković.

Ovom pobedom, negotinski stonoteniseri primakli su se na korak do plasmana u viši rang. Ostaju još dva kola u jesenjem delu sa ekipom iz Vranja i Pustom rekom, gde su Negotinci favoriti.

Za dva vikenda “Hajduk Veljko” dočekuje “Bojnik” iz Puste reke. Meč devetog kola sa “Medijanom” je već odigran i ostaje samo da se upise rezultat 4:0 za Negotince.