Naslovna Sport Pobeda „Dunava“ i „Hajduk Veljka“ ovog vikenda; het-trik Prvulovića za „hajduke“

377
0

Ovog vikenda igralo se osmo kolo Srpske lige Istok u kojem je „Dunav“ iz Prahova zabeležio svoju drugu uzastopnu pobedu, kao i šesto kolo Zone Istok u kojem je negotinski „Hajduk Veljko“ četvrti put zaredom slavio. „Branik“ poražen u Trgovištu.

Niz zanimljivih akcija i prava goleada viđeni su na gradskom stadionu u Negotinu u kojima domaćem „Hajduk Veljku“ gostujući „BSK“ iz Bogovine, inače na samom začelju tabele, naprosto nije mogao da parira.

FK „Hajduk Veljko“ koji sa pirotskim „Tanaskom Rajićem“ sa po 14 bodova, deli prvo mesto na tabeli, i ima istipobeda, ali slabiju gol razliku, ušao je spremnije u ovu utakmicu o čemu govori i činjenica da je golom Nikole Prvulovića negotinski tim već u 13 minutu poveo sa 1:0, a dva minuta kasnije i sa 2:0.

U listu strelaca Prvulović se i po treći put upisao u 56. minutu, dok je gostujući BSK šansu dobio tek u 85 minutu kada je iz kaznenog udarca Lazar Roža prednost „hajduka“ smanjio na 3:1.

Štubički „Branik“ na gostovanju u Trgovištu izgubio je od OFK „Knjaza“ sa 2:1. U narednom, sedmom kolu, „Hajduk Veljko“ u subotu 26. septembra putuje za Pirot na duel „Senjaku“, a „Branik“ na svom terenu u nedelju, 27. septembra ugostiće „Lužnicu“ iz Babušnice. Obe utakmice se igraju od 15 časova i 30 minuta.

I prahovski „Dunav“ je ovog vikenda slavio u osmom kolu Srpske lige Istok, sa 3:1 nad „Župom“, inače poslednjom na tabeli.

Gostujući u Aleksandrovcu, fudbaleri „Dunava“ rutinski su došli do pobede, zahvaljujući dobroj igri i golovima Nenada Stanića, Mihajla Puljecovića i Slađana Bogdanovića.

Zahvaljujući ovoj, ali i pobedi u vanrednom sedmom kolu, minule srede, kada su prahovski fudbaleri na svom terenu pobedili sa 2:0 „Rembas“ iz Resavice, „Dunav“ je zabeleži skok na 11 mesto tabele sa 10 bodova.

U devetom kolu će u subotu, 26. septembra od 15 sati i 30 minuta na stadionu u Prahovu ugostiti ekipu „Moravac Orion“ iz Mrštana.