Naslovna Sport Nova pobeda “Hajduk Veljka”

Nova pobeda “Hajduk Veljka”

500
0

U osmom kolu Zone Istok ekipa “Hajduk Veljka” slavila je pobedu u gostima, dok je “Branik” poražen na svom terenu.

Ekipa “Hajduk Veljka” ovog vikenda u Babušnici savladale je domaću “Lužnicu” sa 3:0, poluvreme 1:0.

Iako je sudijski trojac: Aleksandar Matejić, Bogdan Tomić i Nemanja Marković dosudio čak pet žutih kartona, tri “Lužnici”, dva “hajducima”, utakmica je bila prava prvenstvena, ali i oštra jer je “Hajduk Veljku” ovo bila prilika da zabeleži nove bodove i učvrsti se na prvom mestu tabele Zone Istok, a “Lužnici” da ne nazaduje na tabeli.

“Hajduci” su poveli već u 23. minutu golom Ivana Davidovića, ali do kraja poluvremena i pored brojnih prilika nije više bilo golova.

Priliku za veću gol razliku dao je u 70. minutu iskusni Nemanja Jovanović, a u 82. je na 3:0 rezultat povećao Nikola Prvulović.

Izabranici Bratislava Ninića nakon osam kola su prvi na tabeli sa 20 bodova, dva više od pirotskog “Tanaska” Rajića i OFK Slatine kod Bora koji dele drugo i treće mesto i pet više od “Balkanskog” iz Dimitrovgrada i “Bor 1919” koji sa 15 bodova zauzimaju četvrto i peto mesto.

Baš su Borani iz ekipe “Bor 1919” na stadionu u Štubiku bili uspešniji od domaćeg Fudbalskog kluba “Branik” koga su dobili sa 1:0.

U narednom kolu, u nedelju, 11. oktobra “Branik” putuje za Pirot na duel “Tanasku Rajiću” u 11 časova, dok će “Hajduk Veljko” od 15 sati ugostiti borsku Slatinu.

Podmladak “Hajduk Veljka” se ovog vikenda okušao na terenu protiv “Brodoremonta” kome su gostovali u Kladovu. Mlađi pioniri su utakmicu završili bez golova 0:0 i podelili bodove sa komšijama, dok su pioniri i petlići pobedili sa 3:0, odnosno sa 4:1.