Naslovna Sport Negotinski rukometaši savladali ekipu „Topličanina“

Negotinski rukometaši savladali ekipu „Topličanina“

206
0

Rukometaši negotinskog “Hajduk Veljka” savladali su ekipu “Topličanina” iz Prokuplja sa 33:29, poluvreme 19:12.

Negotinski rukometaši još jednom su na terenu prikazali kvalitetnu igru i od samog početka utakmice, pa do kraja, nisu dozvolili protivniku da povede, makar za jedan gol. Iako je u pojedinim trenucima igre razlika bila i do osam golova u korist domaćih igrača, Prokupčani su je konstantno smanjivali tako da je prvo poluvreme završeno sa 19:12, a drugo sa konačnih 33:29.

U redovima “Hajduk Veljka” najviše golova, devet, postigao je Aleksandar Ćirić, a istakli su se i Aleksandar Laović sa sedam pogodaka, koji je proglašen i za igrača utakmice, kao i Vladimir Petrović i Luka Starčević sa po pet golova.

Najučinkovitiji u RK “Topličanin” bio je Davor Stankulić sa sedam pogodaka, kao i Nikola Milosavljević i kapiten Ljubomir Janićijević sa po pet golova.

Nakon ovog kola, “Hajduk Veljko” je na četvrtom mestu na tabeli sa 16 bodova, koliko ima i kuršumlijska “Planinka Prolom voda”.

U narednom, 14. kolu Super B lige Istok-Zapad rukometaši “Hajduk Veljka”  igraju protiv prvoplasiranog “Radničkog 1964”, favorita za ulazak u Super rukometnu ligu. Utakmica se igra u subotu, 9. marta u Kragujevcu.