Naslovna Sport Negotinski rukometaši prvaci jesenjeg dela šampionata

Negotinski rukometaši prvaci jesenjeg dela šampionata

408
0

U 11. kolu Super B lige Istok – Zapad negotinski rukometaši „Hajduk Veljka“ savladali su pred domaćom publikom ekipu „Vranje 1957“ sa 34:28, poluvreme 17:12, završivši polusezonu na prvom mestu.

Pred oko 150 gledalaca negotinski rukometaši su u poslednjoj utakmici jesenjeg dela šampionata savladali ekipu Vranja koja je od samog starta krenula silovito, ali su Negotinci vrlo brzo izjednačili i prešli u vođstvo završivši poluvreme sa pet razlike, 17:12.

I u drugom poluvremenu, bodreni svojim navijačima, rukometaši „Hajduk Veljka“ su zadržali vođstvo i diktirali tempo igre do konačnih 34:28.

U listu strelaca sa po šest golova upisali su se: Vladimir Petrović i Nikola Stanojčić iz RK „Hajduk Veljko“, kao i Žarko Barjaktarević iz RK „Vranje 1957“.  Po pet golova postigli su: Miloš Topalović i Antonije Pavić iz ekipe domaćina, kao i Đorđe Čolović iz vranjske ekipe.

Iako se pobeda očekivala, obe ekipe su dale svoj maksimum, a kapiten negotinskog tima, Nikola Stojanović poneo je i titulu igrača utakmice.

Negotinci su ovu polusezonu i započeli uspešno, sa malim izmenama ekipe i pojačanjem, i sa dva teška gostovanja ekipama Kuršumlije i „Mokre Gore“ iz Zubinog Potoka, uz jedini poraz u Novoj Varoši od ekipe „Zlatara“.

„Uvek imamo visoke ambicije s tim što smo ove godine zaista dobro počeli i dobro i igrali u nastavku prvenstva završivši ovu polusezonu na prvom mestu sa 17 bodova“, kaže Darko Bećirić, trener RK „Hajduk Veljko“.

Na drugom tabele Super B lige Istok – Zapad je „Radnički 1964“ iz Kragujevca sa 16, a na trećem Kuršumlija sa 15 poena.

Prolećni deo prvenstva startuje krajem februara i početkom marta 2020. s tim što je u 12. kolu „Hajduk Veljko“ slobodan.